Činjenica je da vaše lice ima mogućnost ostaviti dojam na druge ljude. Ono je izrazito važan sastavni dio svakodnevnog izražavanja, odnosno komunikacije. Briga o licu podjednako je važna kako za fizičku ljepotu tako i za psihičku dobrobit. Njegovan izgled pozitivno se oslikava na vaše mentalno stanje. Ovi tretmani značajno usporavaju nastanak bora koje predstavljaju noćnu moru mnogih žena:
Laseri imaju spobnost borbe protiv bora, "brišu" ožiljke od akni i dispigmentaciju. Postoje ablativni i neablativni laseri. Prvi tip prodire direktno u kožu i izuzetno je učinkovit u "ravnanju" bora. Drugi tip je manje abrazivan te omogućava brže zacjeljivanje. Iako laserski tretmani nisu zamjena za lifting lica ili blefaroplastiku, odgovarajući laser ne samo da donekle zateže bore već i poboljšava izgled teksture kože.
Potreba pacijenta uvijek treba biti na prvom mjestu kada dermatolog odlučuje koji će tip lasera koristiti. Istraživanje dermatologa Jasona Preissiga, Kristyja Hamiltona i Ramseyja Markusa s Medicinskog fakulteta Baylor u Texasu pokazalo je da postoje tehnologije koje kombinuju prvi i drugi tip kako bi se dobili idealni rezultati. Širok izbor laserskih tretmana uzrokovali su pravu revoluciju u ovoj grani medicine.
Dermalnim ili kožnim filerima se u lice najčešće ubrizgava hijaluron koji može "izravnati" bore i poboljšati kvalitet kože lica. Služi i za popunjavanje određenih dijelova lica. Dakle, stavljaju se na područje nazolabijalnih bora, obraza, brade, usana i stražnji dio ruku.
Budući da se neki dermalni fileri s vremenom prirodno opuštaju, pacijent će možda morati ponoviti postupak nakon određenog vremena kako bi se održao željeni učinak, navodi FDA. Rezulat će ovisiti o strukturi tkiva i njegovom volumenu i kvalitetu hijalurona.
Najbolji kandidati za facelift su osobe koje imaju: nedovoljno definiranu liniju vilice, duboke bore na obrazima i nenaglašeno područje jagodičnih kostiju, višak masnog tkiva na vratu ili nabore koji se protežu od uglova nosa do usta. Ovim postupkom zatežu mišići lica i izglađuje koža, piše UCSF Health.
Hirurg reže kožu, repozicionira i zateže donji mišić i vezivno tkivo. Zatim zatvara rezove šavovima ili pomoću metalnih kopča. Preporučuje se stavljanje obloga dok otok ne spadne, a to se obično dogodi u periodu od 48 sati.