Firma SELA je zaradila u 2019 godini cca 8 miliona i 600 hiljada konvertibilnih maraka.
Dok druge firme jedva preživljavaju, a imaju stručnjake da mogu uraditi posao kako treba.
Godinama rade niskogradnju , otkud sad u visokogradnji ??
Da li firma SELA ima stručnjake da mogu procijeniti šta treba raditi ? Poznati su da dobivaju poslove sanacije pločnika u općini Centar. Ne bi bilo upitno da kad urade sanaciju pločnika dolaze opet da je popravljaju sljedeće godine, a tako godinama.
Problem je da nema sredstava da bi se pomoglo mladima, jer treba finansirati plaće direktorima kao što je Kantonalni stambeni fond koja prima plaću preko 3 000 KM sa zaduženjem da li će potpisati dva ili tri dokumenta u mjesecu kada neko potraži iz arhive.
Iz članka se vidi da projekat regulacije nije u redu i da su radili ljudi koji ne znaju raditi ovaj posao. Projektant koji je to radio i ranije imao ovakve afere zbog svog neznanja i ne poznavanje materije. Ovo se može lako riješiti tako što će Investitor promijeniti projektanta koji je sposoban i stručan da zadovolji sve strane.
Ne znam što se javnost iznenadjuje, kada je opće poznato da u svim javnim institucijama i preduzećima u cijeloj Bosni i Hercegovini da bi se napredovalo i bio šef ili direktor obavezna referenca sa što dužim stažom studiranje i upitnim znanjem .
Nastavnički kadar na fakultetu ima plaće u prosjeku 3000 KM, sa planom rada od 8 do 16 sati predavanja, dok ostalo vrijeme predaju po Vitezu, Travniku, Zenici ili ganjaju privatne poslove.
Molim Vladu Kantona Sarajevo da ne daje pomoć firmama koji su i bez korone virusa davali radnicima otkaze bez razloga. proglašavajući tehnološkim viškom. Razlog što mu nisu dovoljno zaradjivali, gazda davao plaću 500 KM i to VSS i još uzimao pripravnike na račun biroa svake godine. Dok mu je zarada iznosila po nekoliko miliona maraka.
Možete provjeriti na birou koje tehnološki višak !!