Naučnici su zahvaljujući sondi Juno kreirali prvu 3D fotografiju Jupiterovih atmosferskih slojeva te su ilustrovali njegove turbulendne oblake i oluje s više detalja nego ikad ranije.
Sada je jasnije kako se ponašaju cikloni i anticikloni, koji su mnogo viši nego se očekivalo. Velika crvena pjega (anticiklon) dublja je od 320 km. Na vrhu su toplije ili hladnije ovisno o njihovom okretanju.
Sonda Juno je pomogla da se upotpune podaci korištenjem mikrotalasnog radiometra koji je omogućio pogled ispod površine oblaka. Za Veliku crvenu pjegu, tim naučnika je dopunio podatke radiometra s gravitacijskim potpisima iz dva bliska prolaza. Podaci radiometra su pokazali cirkulacijske ćelije slične onima na Zemlji na sjevernoj i južnoj hemisferi.
Međutim, neke misterije još uvijek postoje, a među njima je atmosferska masa Velike crvene pjege. 3D fotografije već stvaraju kohezivniju sliku o tome kako se ponašaju jovijanske planete poput Jupitera, a možda neće proći još mnogo vremena da se riješi još mnogo Jupiterovih misterija.