355

Paraolimpijac bez noge zadivio svijet, pogledajte njegov čudesan skok u vis

N. M.
Paraolimpijske igre u Parizu okupile su najbolje sportiste svijeta s invaliditetom, a mnogi od njih svojim podvizima su zadivili svijet.

Jedan od njih je i poljski paraolimpijac Lukasz Mamczarz, koji se takmičio u skoku u vis, a iako nema jednu nogu izveo je čudesan skok u finalu ovog takmičenja.

Došao je Mamczarz uz pomoć štaka do dijela staze na kojem se odvijalo takmičenje u skoku u vis, onda je iste odložio i nakon zaleta na jednoj nozi preskočio letvicu na visini od 177 centimetara.

Snimak njegovog skoka postao je viralan na društvenim mrežama, gdje mu se njihovi korisnici dive.

Inače, Poljak je ovim skokom zauzeo sedmo mjesto u finalu takmičenja u skoku u vis, a zlato je otišlo u ruke Ezre Frecha, koji je preskočio 194 centimetra. Srebro je osvojio Sharad Kumar (188 centimetara), a bronzu Mariyappan Thangvelu (185 centimetara).

Treba reći da je Frecha na Paraolimpijskim igrama osvojio i zlato u utrci na 100 metara.