Novi uspjeh susjeda
254

Hrvatska slavi šestu medalju na Olimpijskim igrama, Stojković se kući vraća s bronzom

N. M.
Hrvatska večeras slavi svoju šestu medalju na aktuelnim Olimpijskim igrama u Parizu, a susjedima ju je donijela Lena Stojković.

Stojković se takmičila u taekwondou, a večeras je u borbi za treće mjesto u kategoriji do 49 kilograma porazila Turkinju Merve Dincet Kavurat sa 2:0.

U finalu ove kategorije večeras se za zlato bore Tajlanđanka Panipak Wongpattanakit i Kineskinja Qing Guo.

Hrvati su i poslali Stojković na Olimpijske igre s velikim očekivanjima, budući da se radi o trostrukoj evropskoj i dvostrukoj svjetskoj prvakinji u kategoriji do 46 kilograma.

Stojković je dvije godine zaredom proglašena sportistkinjom godine u Hrvatskoj u izboru tamošnjeg olimpijskog odbora.

Podsjećamo, zlatne medalje su Hrvatskoj donijeli džudistkinja Barbara Matić te braća Martin i Valent Sinković u veslanju.

Srebro je osvojila teniserka Donna Vekić, a bronze strijelac Marin Maričić i Sandra Elkasević u bacanju diska.