NBA liga
36

Raspoloženi bh. košarkaš Luka Garza nedovoljan Detroitu protiv Portlanda

Bh. košarkaš Luka Garza odigrao je izuzetno dobar meč za svoj Detroit u sinoćnjem porazu od Portlanda rezultatom 119:115, a za nešto manje od 17 minuta na terenu ubacio je 11 poena i dodao dva skoka.

Portland, za koji ni sinoć nije igrao povrijeđeni Jusuf Nurkić, bolje je otvorio meč i prvu dionicu riješio u svoju korist rezultatom 29:22, a s boljom igrom su nastavili do poluvremena te se na pauzu otišli s vodstvom od 15 razlike (67:52).

Detroit se u nastavku budi, u trećoj dionici najavili su da bi se mogli vratiti u meč, što su i uspjeli u četvrtoj četvrtini te su meč odveli u potpuno neizvjesnu završnicu. Na kraju ovog izuzetno zanimljivog meča, bolji je bio Portland čiji su košarkaši imali više znanja i koncentracije u završnici te je rezultatom 119:115 došao do pobjede.

Najbolji pojedinci susreta bili su igrači Detroita Bey i Cunningham koji s ubacili po 25 poena, dok se u pobjedničkom timu istakao Williams koji je ubacio 23 poena.

Bh. košarkaš Luka Garza za nešto više od 16 minuta na terenu uspio je postići 11 poena te dodati dva skoka, što je svakako dobar učinak i garant da bi do kraja sezone trebao dobiti još nekoliko šansi za igru.