Konferencijska liga
0

Sarajevo eurogolom u 90. minuti pobijedilo Aktobe u prvom evropskom susretu ove sezone

E. B.
Nogometaši Sarajeva su slavili u prvoj utakmici prvog prekola Konferencijske lige u gostima kod Aktobea rezultatom 1:0.
U prvom poluvremenu Aktobe je dominirao, dok se Sarajevo fokusiralo na kontranapade.

Najbolju priliku u prvih 45 minuta vidjeli smo u 19. minuti kada je Samorodov nakon slaloma kroz odbranu Sarajeva šutirao sa 15 metara, golman Rockov se nije ni pomjerio i bio je savladan, ali lopta je pogodila stativu.

U drugom poluvremenu smo vidjeli dvije velike prilike za Aktobe. Najprije je u 74. Minuti rezervista Umajev sjajno skočio u kaznenom prostoru i šutirao glavom, no pogodio je prečku, a dvije minute kasnije Romero je izašao sam pred Rockova iskosa sa lijeve strane, a golman Sarajeva je sjajno odbranio njegov udarac.

Sarajevo je u 88. minuti propustilo zicer kada je rezervista Guliašvili napravio sjajan dribbling i šutirao iskosa sa desne strane, no lopta je otišla pored gola.

Bordo tim je do pobjede stigao u 90. minuti kada je Kyeremeh postigao eurogol u same rašlje sa više od 20 metara za veliku prednost Sarajeva uoči revanša.

Revanš se igra već za sedam dana u Sarajevu na stadionu “Asim Ferhatović Hase”, a ukoliko bude uspješniji, Bordo tim će u drugom pretkolu Konferencijske lige igrati protiv slovačkog Spartaka iz Trnave.

Utakmica Aktobe – Sarajevo iz minute u minutu:

Rezultat:

Aktobe – Sarajevo 0:1 (Kyeremeh 90’)

- kraj utakmice: Aktobe - Sarajevo 0:1

90+1' - Igrat će se još pet minuta!

90' - GOOOL!!!! Sarajevo vodi! Kyeremeh je postigao eurogol sa više od 20 metara!

88' - Velika prilika za Sarajevo! Rezervista Guliašvili je napravio magičan potez poput Olma protiv Francuske i šutirao iskosa sa desne strane, no lopta je otišla tik pored gola!

85' - Ušli smo u sami finiš susreta. Sve smo bliže remiju.

76' - Velika prilika za Aktobe! Sada je Romero izašao sam pred Rockova iskosa sa lijeve strane, a golman Sarajeva je sjajno odbranio!

74' - Velika prilika za Aktobe! Rezervista Umajev je sjajno skočio u kaznenom prostoru i šutirao glavom, no pogodio je prečku! Ovo je drugi put da se trese okvir gola Bordo tima.

70' - Obje ekipe igraju veoma oprezno, čini se da su zadovoljne trenutnim rezultatom.

60' - Sarajevo je stiglo do četvrtog kornera. Ponovo ga je izveo Đorđević, ponovo su igrači Aktobea očistili opasnost ispred svog gola.

55' - Soldo je sada faulirao Romera na centru i dobio žuti karton.

54' - Sara je Sarajevo bolja ekipa na terenu, igra se većinom na polovini Aktobea, no bez šuta ka golu.

49' - Sarajevo je zaprijetilo nakon kornera. Đorđević je ubacio loptu, a Čelik šutirao glavom, no pored gola.

46' - Odmah je Aktobe zaprijetio, šutirao je Samorodov s 20 metara, ali pravo u Rockova.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

- kraj prvog poluvremena. Aktobe - Sarajevo 0:0

45' - Igrat će se još tri minute sudijske nadoknade.

40' - Sarajevo je pokušalo zaprijetiti iz novog kornera, no bezsupješno.

37' - Anđušić je dobio žuti karton zbog prekršaja na centru nad Agbom.

34' - Romero je bio u prilici, šutirao je iskosa s lijeve strane, ali hvata loptu golman Rockov iz drugog pokušaja.

32' - Opasno je bilo po Sarajevo sada nakon kornera. Barać je pogodio stativu, a naknadno je signaliziran ofsajd.

28' - Dobra šansa za Sarajevo! Krenuo je Đorđević gotovo sam ka golu domaćina, ali na kraju ga je stigao izblokirati jedan defanzivac.

26' - Povrijeđeni Mustafić je morao napustiti teren. Zekić je umjesto njega na teren poslao Anđušića.

24' - Mustafić je zaradio žuti karton zbog grubog prekršaja.

22' - Pritisak Aktobea u ovim trenucima. Sada je Agbo sjajno skočio ispred nesigurnog Rockova, ali na svu sreću je loptu glavom poslao preko prečke.

19' - Mnogo je sreće imalo Sarajevo sada! Samorodov je šutirao sa 15 metara, golman Rockov se nije ni pomjerio i bio je savladan, ali lopta pogađa stativu!

16' - Čataković je sada imao prvu priliku za Sarajevo. Šutirao je sjajno sa 23 metra, ali golman Aktobea se nije dao iznenaditi.

11' - Sada je Aktobe imao opasnu kontru tri na dva, na kraju je Cevallos šutirao preko gola.

10' - Prva prilika za Aktobe. Romero je šutirao, ali pravo u Rockova.

7' - Čataković je pokušao iz daljine, ali veoma neprecizno.

2' - Sarajevo je prvo stiglo do kornera. Đorđević ga je izveo, no bez opasnosti za Aktobe.

1' - Susret je počeo. Prvi s centra su krenuli igrači Sarajeva.

16:56 - Igrači izlaze na teren, za nekoliko minuta susret će početi.

16:55 - Temperatura u Aktobeu je ugodnih 23 stepena Celzija, a mali problem igračima bi mogao predstavljati snažan vjetar od 40 km/h.

16:53 - Nogometaši Sarajeva su željeli danas na dresovima nositi "Cvijet Srebrenice", no UEFA im je to zabranila.

16:49 - Revanš se igra već za sedam dana u Sarajevu, a ukoliko bude uspješniji, Bordo tim će u drugom pretkolu igrati protiv slovačkog Spartaka iz Trnave.

16:44 - Glavni sudija utakmice je Luksemburžanin Ivo Torres, s pomoćnicima Rafaelom Morimom i Kevinom Stammetom. Četvrti sudija je Frank Bourgnon, a igrat će se bez VAR asistencije.

16:40 - "Gledali smo igre Aktobea, posebno posljednju protiv Spartaka. Imaju sistem i zbog toga se moraju pripremiti za utakmicu. Tu je jedan od mojih bivših igrača Mateo Barač. Moramo biti pažljivi u taktici. Stadion je pravo kompaktan, pravi nogometni i sviđa mi se. Vidjeli smo atmosferu i koliko ljudi ovdje vole nogomet, a ja se nadam da će to dodatno motivisati moje igrače", rekao je novi trener Sarajeva Zoran Zekić u najavi utakmice.

16:34 - Na klupi Aktobea su: Trofimec, Bajtana, Jairo, Kasim, kenesov, Tažarikov, umajev I Umanijazov.

Na klupi Sarajeva su: rogić, Alajmović, Anđušić, Duraković, Guliašvili, Hamzić, Julardžija, Matanović, Mehmediović, Mujkić, Ristić I Unušić.

16:31 - Poznati su i sastavi ekipa za današnji duel.

Aktobe (4-2-3-1): Šackij - Besmertnji, Kiki, Barać, Vatajelu - Agbo, Strumija - Doumbouya, Cevallos, Samorodov - Romero.

Sarajevo (3-5-2): Rockov - Čelik, Đuričković, Soldo - Beganović, Bubanja, Đorđević, Mustafić, Jović - Kyeremeh, Čataković.
16:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice prvog pretkola Konferencijske lige između Aktobea i Sarajeva. Susret se igra na stadionu Koblandy Batyr s početkom u 17 sati.