36

Baklja na terenu Luigi Ferrarisa iako se derbi Genove igra bez navijača

N. K.
Nerealne scene na Luigi Ferrarisu (Foto: Screenshot)
Nogometaši Sampdorije i Genove od 20:45 sati igraju veliki gradski derbi u okviru 6. kola Serije A, a početak meča obilježile su neobične scene.

Derbi Genove je uvijek privlačio veliku pažnju zbog uzavrele atmosfere na tribinama i velikog rivalstva dva kluba, a navijači su se potrudili da igrače podsjete na ovaj praznik nogometa.

Utakmica se igra bez publike zbog pandemije koronavirusa, ali to nije spriječilo navijače da na terenu Luigi Ferrarisa ubace i jednu baklju.

Sudija je nakratko zaustavio igru, a niko ne zna kako je baklja dospjela na teren, ko ju je ubacio i zbog čega.

Inače, Sampdoria je došla u vodstvo u 23. minuti golom Jankta na asistenciju Ramireza, dok je izjednačio Scamacca nakon dodavanja Leragera. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 1:1.

Derbi su ekipe dočekale u različitim raspoloženjima budući da se Sampdoria eventualnom pobjedom može probiti na treće mjesto, dok bi Genoa porazom mogla ostati na skromnoj 17. poziciji.