Poznat protivnik
351

Borac ispao od PAOK-a iz Lige prvaka, takmičenje nastavlja u Evropskoj ligi

E. K.
Nogometaši aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine banjalučkog Borca su poraženi i u revanš meču kvalifikacija za Ligu prvaka od grčkog PAOK-a sa 1:0.

Tako je grčki sastav sa ukupnih 4:2 ostvario plasman u sljedeću fazu takmičenja gdje ih čeka duel sa Malmom iz Švedske.

Prvi je zaprijetio Borac na ovoj utakmici i to već u prvoj minuti preko Kulašina čiji je udarac izblokiran u posljednji čas da bi PAOK poveo u 25. minuti susreta.

Potom je pokušao i Ozdoev, ali je Šiškovski zaustavio njegov udarac da bi u 36. Murgov udarac sa distance završio zamalo pored gola Borca što je bilo posljednje uzbuđenje u prvom dijelu pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

U nastavku je PAOK sigurnom igrom zadržao stečenu prednost i došao do druge pobjede u dvomeču sa bh. prvakom te se plasirao u treće kolo kvalifikacija za Ligu prvaka.

S druge strane Borac nastavlja takmičenje u trećem kolu kvalifikacija za Evropsku ligu gdje ga očekuje dvomeč sa Klaksvikom sa Farskih Ostrva, a u slučaju pobjede u tim susretima, Banjalučani će imati osiguranu najmanje grupnu fazu Konferencijske lige.

Rezultat i strijelac:

Borac - PAOK 0:1 (Murg 25')

Utakmica Borac - PAOK iz minute u minutu:

Kraj utakmice u Banjoj Luci, PAOK je ponovo pobijedio Borac, grčki tim nastavlja takmičenje u Ligi prvaka, a bh. prvak će u Evropsku ligu.

90' - Pet minuta nadoknade.

87' - Sada je pokušao Konstantelias, ali Šiškovski brani njegov udarac.

80' - Vierinha mijenja Schwaba.

79' - Mladi Marčetić je zamijenio Lukića.

73' - Meijers je požutio. Žuti karton i za Carolinu.

72'- Nova dvostruka izmjena u PAOK-u. Murg i Taison izlaze iz igre, a na terenu su Camara i Samatta.

68' - Čavić u igri umjesto Kvržića.

67' - Nizozemski sudija Sander van der Eijk je zbog pirotehnike nakratko prekinuo utakmicu.

61' - Dvostruka izmjena i u PAOK-u. Taisona i Despodova mijenjaju Konstantelias i Živković.

61' - Kulašin je požutio.

57' - Borac napravio dvostruku izmjenu. Skorupa i Savića mijenjaju Vranješ i Hrelja.

49' - Prvo uzbuđenje u nastavku. Udarac Taisona sjajno zaustavio Šiškovski.

46' - Počelo drugo poluvrijeme u Banjoj Luci.

Poluvrijeme u Banjoj Luci, PAOK vodi protiv Borca.

45' - Dvije minute nadoknade.

39' - Prvi žuti karton za igrače PAOK-a, požutio je Schwab.

36' - Kakva šansa za PAOK! Udarac Murga sa distance završio zamalo pored gola Šiškovskog.

33' - Herrera je požutio.

27' - Odličan pokušaj Ozdoeva krajnjim naporom u korner izbija Šiškovski. Nema uzbuđenja pred golom Borca poslije udarca iz ugla.

26' - Sjajnu akciju su odigrali nogometaši PAOK-a, Ozdoev je uposlio Murga koji je lijevom nogom zatresao mrežu Šiškovskog.

25' - GOOOOOOOOOOOOL! PAOK je poveo u Banjoj Luci.

21' - Žuti karton za Jovu Lukića.

18' - Zasad bez većih uzbuđenja na Gradskom stadionu.

8' - Navijači Borca su priredili koreografiju preko cijelogp Gradskog stadiona u Banjoj Luci.

[VSLIKA]2[/VSLIKA]

1' - Kakva šansa za Borac na startu utakmice, ali je Kulašin izblokiran u posljednji čas, ostaje 0:0.

1' - Počela utakmica u Banjoj Luci, prvi s centra su krenuli domaći nogometaši.

20:45 - Prvi meč u Grčkoj prošle sedmice je okončan rezultatom 3:2 u korist PAOK-a.

20:40 - Glavni sudija meča je Sander van der Eijk iz Nizozemske sa pomoćnicima Rensom Blueminkom i Dyonom Fikkertom dok je četvrti sudija Alex Bos.

U VAR sobi su njihovi sunarodnjaci Dennis Higler i Ingmar Oostrom.

20:35 - Borac ni u ovoj utakmici neće voditi Mladen Žižović koji je u duelu sa Egnatijom dobio crveni karton pa će ga zamijeniti prvi pomoćnik Bojan Puzigaća. Upravo su Puzigaća i Razvan Lucescu odabrali početne postave za večerašnji duel.

Borac: Šiškovski, Kvržić, Meijers, Carolina, Herrera; Grahovac, Skorup, Kulašin, Savić, Vuković; Lukić. Na klupi su ostali: Milićević, Pejović, Pihler, Hasukić, Hrelja, Đajić, Subić, Čavić, Vranješ, Šušić, Karaklajić, Marčetić.

PAOK: Kotarski; Jonny, Troost-Ekong, Koulierakis, Baba; Ozdoev, Schwab, Despodov, Murg, Taison; Brandon. Na klupi su ostali: Tsiftsis, Camara, Michailidis, Tsingaras, Konstantelias, Živković, Kedziora, Vierinha, Sastre, Thymianis, Rafa Soares, Samatta.

20:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba dobrodošli na tekstualni prijenos revanš utakmice drugog kola kvalifikacija za Ligu prvaka između Borca i PAOK-a.