Wwin liga BiH
276

Borac sigurno savladao Slobodu i ostvario prvu pobjedu u novoj sezoni

H. H.
Nogometaši banjalučkog Borca pobijedili su na svom terenu Slobodu rezultatom 2:0 u okviru 3. kola Wwin lige BiH.

Nakon što su odgodili prve dvije ligaške utakmice zbog evropskih nastupa, Banjalučani su prikazali dobru igru i zasluženo su došli do prvih bodova u novoj sezoni.

Aktuelni prvak BiH je dominirao cijelim tokom utakmice, propustio je nekoliko dobrih šansi, uključujući i poništeni pogodak Herrere u prvom poluvremenu, a do gola je stigao u sudijskoj nadoknadi.

Vukčević je centrirao s desne strane, a Lukić glavom lijepo pogodio za 1:0.

Pitanje pobjednika riješeno je u 55. minuti. Nakon lijepe ackije Srećković je prizemno ubacio, a Lukić na drugoj stativi lako pogodio iz blizine za konačnih 2:0.

Borac će u narednom kolu gostovati Slogi u Doboju, dok Sloboda na Tušnju dočekuje ekipu Željezničara.