Uz dva igrača više
211

Borac u turbulentnoj utakmici pobijedio albanskog prvaka u 96. minuti

E. K.
Nogometaši banjalučkog Borca su u prvom kolu kvalifikacija za Ligu prvaka pobijedili albansku Egnatiju rezultatom 1:0 i stekli veliku prednost pred revanš susret.

Borac je u prvom poluvremenu imao prilike preko Vranješa koji je propustio šansu utakmice kao i Lučića, Karaklajića i Grahovca dok su gosti zaprijetili preko Ndrece, ali promjene rezultata nije bilo te se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 0:0.

U nastavku su gosti ostali sa igračem manje zbog direktnog crvenog kartona Zejnullaija, a u 70. minuti su željeli prekinuti utakmicu zbog skandiranja Borčevih navijača "Kosovo je srce Srbije". Ipak, utakmica je nakon desetak minuta pauze nastavljena.

Do kraja je Borac pokušavao sa igračem više postići gol vrijedan pobjede, a u tome su i uspjeli u 96. minuti susreta. Herrera je fantastično ubacio s lijeve strane, a Hrelja je majstorski pogodio za vodstvo Borca.

Promjene rezultata do kraja susreta nije bilo, ali je Egnatia ostala sa još jednim igračem manje budući da je isključen Ndreca pa je Borac pobjedom otvorio nastup u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Revanš susret je na rasporedu sljedeće sedmice u Albaniji.

Rezultat:

Borac - Egnatia 1:0 (Hrelja 90+6')

Utakmica Borac - Egnatia iz minute u minutu:

Kraj utakmice u Banjoj Luci, velika pobjeda za Borac.

105' - Xhemajli je sada požutio.

101' - Novi crveni karton za Egnatiju! Sada je pocrvenio Ndreca koji je dobio drugi žuti odnosno crveni karton.

90+7' - Čavić mijenja Pihlera.

90+6' - Herrera je fantastično ubacio s lijeve strane, a Hrelja je majstorski pogodio za vodstvo Borca.

90+6' - GOOOOOOOOOOOOOOL! Borac vodi!

90+4' - Doukouo mijenja Aliyeva.

90+3' - Prijeti i Herrera, ali nema promjene rezultata.

90+2' - Najbolja šansa za Borac u drugom dijelu, ali udarac Hrelje je otišao preko gola gostujućeg golmana.

90' - Čak 14 minuta nadoknade.

86' - Marčetić mijenja Lukića.

86' - Dvostruka izmjena u gostujućem sastavu. Malota i Ahmetaj su na terenu umjesto Lushkje i Ibrahimoglua.

79' - Spiker na stadionu je zamolio navijače za fer i sportsko navijanje, utakmica je nastavljena!

75' - Gosti traže da se isprazni tribina sa Lešinarima.

72' - Glavni sudija meča razgovara sa trenerom oba tima i uvjerava ih da trebaju da se vrate na teren.

70' - Navijači Borca pjevaju "Kosovo je srce Srbije", a Albanci upozoravaju glavnog sudiju da prekine utakmicu!

63' - Tri žuta kartona u minuti za goste, požutili su Ndreca, Xhemajli i jedan član stručnog štaba.

60' - Sudija u VAR sobi je promijenio odluku na terenu te je Zejnullaiju dodijelio direktan crveni karton.

58' - Požutio je i Zejnullai, to je četvrta javna opomena za nogometaše albanskog sastava.

56' - Pihler mijenja Vranješa.

49' - Žuti karton za Fangaja.

47' - Udarac Lukića glavom je otišao pored gola.

46' - Počelo drugo poluvrijeme u Banjoj Luci. Dvostruka izmjena u redovima Borca, na terenu su Damir Hrelja i Stefan Savić umjesto Petra Karaklajića i Zorana Kvržića.

Poluvrijeme u Banjoj Luci.

45+6' - Velika šansa za goste. Luskhja je uposlio Ndrecu koji je bio u opasnoj poziciji, ali je šutirao pored gola.

45' - Sedam minuta nadoknade.

41' - Vuković je izblokiran, a u nastavku akcije Grahovac šutira preko gola.

39' - Dalekometni udarac Karaklajića nije zabrinuo golmana Egnatije.

38' - Lukić nije iskoristio ubacivanje Herrere sa lijeve strane, njegov udarac glavom je otišao pored gola.

37' - Požutio je i Aleksi.

36' - Žuti karton za Dulyssea kod Egnatije i Vukovića kod Borca.

25' - Minuta odmora za nogometaše oba tima zbog velikih vrućina u Banjoj Luci.

20' - Povrijedio se najbolji igrač Egnatije Soumalia Bakayoko, na teren će Redi Kasa.

11' - Kakva šansa za Borac! Karaklajić je ubacio za Vranješa koji je bio sam ispred gola golmana Egnatije, ali on sa par metara nije uspio smjestiti loptu u praznu mrežu.

1' - Počela utakmica u Banjoj Luci, prvi s centra su krenuli gostujući nogometaši.

20:57 - Nogometaši obje ekipe izlaze na travnjak Gradskog stadiona u Banjoj Luci.

20:45 - Glavni sudija meča je Daniel Stefanski iz Poljske, a pomagat će mu sunarodnjaci Dawid Golis i Michal Obukowicz.

U VAR sobi su također Poljaci Pawel Malec, Pawel Pskit te Wociech Myc.

20:35 - Treneri Borca i Egnatije, Mladen Žižović s jedne i Edir Tetova s druge strane su odabrali početne postave za ovaj duel.

Žižović je van ekipe ostavio standardnog igrača iz prethodne sezone Maksa Juraja Čelića kao i mladog nogometaša banjalučkog sastava Save Šušića.

Šansu u prvom timu je dobio Juan Carolina i to na stoperskoj poziciji iako je lijevi bek dok je u veznom redu svoje mjesto našao iskusni Stojan Vranješ.

Borac: Shiskovski; Kvržić, Meijers, Carolina, Herrera; Grahovac, Vranješ, Karaklajić, Vuković, Kulašin; Lukić. Na klupi su ostali: Milićević, Pejović, Čelić, Hasukić, Hrelja, Đajić, Subić, Čavić, Šušić, Marčetić, Savić.

Egnatia: Sherri; Dulysse, Xhemajli, Aliyev; Fangaj, Aleksi, Zejnullai, Lushkja, Ndreca; Ibrahimoglu, Bakayoko. Na klupi su ostali: Dabjani, Duka, Spahiu, Malota, Doukouo, Lubas, Rama, Ahmetaj, Gjata, Kasa.

20:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice prvog kola kvalifikacija za Ligu prvaka između Borca i Egnatije.