2. kolo
97

Danas na Euru: Hrvatska mora slaviti protiv Albanije, Nijemci i Švicarci pobjedama idu u osminu finala

E. B.
Luka Modrić, Florian Wirtz i Granit Xhaka (Foto: UEFA)
Današnjim utakmicama u grupama A i B će početi drugo kolo Evropskog prvenstva u nogometu.

Današnji program počinje u 15 sati utakmicom grupe B u Hamburgu između Hrvatske i Albanije.

Obje selekcije su doživjele poraze u prvom kolu, te bez bodova ulaze u današnji duel.

Hrvatska je doživjela težak poraz od Španije rezultatom 3:0, dok su Albanci pružili snažan otpor Italiji, no na kraju su poraženi sa 2:1.

Hrvatska danas mora slaviti, jer se u slučaju nekog drugog rezultata u zadnjem kolu mora "vaditi" na Italijanima, a selektor Zlatko Dalić je nakon poraza od Španije najavio promjene za današnju utakmicu, te će od prve minute igrati Ivan Perišić i to na poziciji lijevog beka. Također, u napadu će od prve minute umjesto Ante Budimira zaigrati Bruno Petković.

U 18 sati na teren će u Stuttgartu izaći Nijemci i Mađari. Njemačka je razbila Škotsku u prvom kolu sa 5:1, dok su Mađari poraženi od Švicarske rezultatom 3:1.

S obzirom na prikazane igre u prvom kolu, jasno je da su Nijemci apsolutni favoriti, a pobjedom bi se plasirali u osminu finala.

Pobjeda nad Škotima u osminu finala vodi i Švicarce. Duel te dvije reprezentacije se igra u 21 sat u Kölnu.

Sve tri današnje utakmice ćete moći pratiti u direktnom televizijskom prijenosu na BHT 1, a tekstualne prijenose možete pratiti na portalu Klix.ba.