Pripremni susreti
0

Danska odličnim rezultatom protiv Njemačke najavila okršaj sa Zmajevima

H. H.
U pripremnoj utakmici za predstojeće Evropsko prvenstvo, reprezentacije Njemačke i Danske su u austrijskom Innsbrucku remizirale rezultatom 1:1.

Oba gola viđena su u drugom poluvremenu, a Elf je poveo preko Neuhausa u 48. minuti. Ipak, Poulsen je u 71. minuti poravnao i postavio je konačnih 1:1.

Danci su tako na najbolji mogući način najavili okršaj protiv reprezentacije BiH koji je na programu za četiri dana u Kopenhagenu.

Od ostalih mečeva izdvaja se pobjeda Francuske protiv Velsa 3:0, a strijelci su bili Mbappe u 35., Griezmann u 48. i Dembele u 79. minuti. Bio je to povratnički debi Karima Benzeme u dresu Trikolora, ali je napadač Reala promašio penal u 27. minuti.

Engleska je minimalno nadigrala Austriju 1:0, a jedini gol postigao je Saka u 57. minuti. U duelu Nizozemske i Škotske bilo je 2:2 (Depay 17', 89' / Hendry 11', Nisbet 64').