6

Engleska deklasirala Mađarsku na gostovanju, siguran trijumf Njemačke

D. P.
Harry Kane je postigao novi gol u dresu Engleske (Foto: EPA-EFE)
Širom Evrope večeras su igrane utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a pobjede su upisale selekcije Engleske i Njemačke.

Viceprvak Evrope, selekcija Engleske, lako se obračunala s Mađarskom i na gostovanju je slavila rezultatom 4:0.

Sve pogotke u ovom duelu vidjeli smo u drugom poluvremenu. Otpor Mađara slomio je Raheem Sterling u 55. minuti. Na 2:0 povisio je Harry Kane lijepom reakcijom glavom u 63. minuti, a na 3:0 povisio je Harry Maguire u 69. minuti.

Konačnih 4:0 djelo je Ricea tri minute prije kraja utakmice.

U istoj ovoj grupi Poljska je opravdala ulogu favorita protiv Albanije i slavila rezultatom 4:1. Po gol za domaćina postigli su Robert Lewandowski, Adam Buksa, Grzegorz Krychowiak i Linetty, dok je Sokol Cikalleshi postigao utješni gol za Albance. Andora je rezultatom 2:0 bila bolja od San Marina.

U grupi J Njemačka se dugo mučila protiv Lihtenštajna, ali je na kraju slavila rezultatom 2:0.

Nijemce je u vodstvo doveo Timo Werner u 41. minuti, a Leroy Sane je postavio konačnih 0:2 u 77. minuti susreta.

U okviru iste ove grupe Sjeverna Makedonija i Armenija su remizirali bez golova, dok je Rumunija slavila rezultatom 2:0 protiv Islanda na gostovanju.