Wwin liga BiH
57

GOŠK se digao iz mrtvih i na Pecari osvojio prvi bod sezone, Široki prokockao trijumf

N. M.
Ekipe Širokog Brijega i GOŠK-a podijelile su večeras bodove na stadionu Pecara, odigravši neriješeno 2:2 u duelu 7. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine.

Pobjedu je u ovom meču ispustio Široki Brijeg, koji je vodio sa velikih 2:0 nakon prvih 45 minuta, ali Gabeljani se u nastavku dižu iz mrtvih i stižu do boda.

Vodio je Široki Brijeg večeras već nakon 25 sekundi igre, kada je Chinedu pogodio na ubačaj Jelavića s lijeve strane za 1:0.

Drugi gol Širokobriježani postižu u finišu poluvremena, pošto Matić u 39. minuti povećava njihovu prednost na 2:0, a u ulozi asistenta je opet bio sjajni Jelavić.

Nastavak susreta pripada GOŠK-u, koji golovima Sipovića u 53. i Mihaljevića u 74. minuti stiže do poravnanja rezultata.

U 93. minuti su Širokobriježani nakon prekida tresli stativu gola GOŠK-a, pa je do kraja ostalo 2:2 i ekipe su podijelile plijen.

GOŠK je tako osvojio svoj prvi bod u sezoni te je i dalje posljednjeplasirani tim prvenstva, dok Široki zauzima peto mjesto sa devet bodova.

U narednom kolu Široki Brijeg u sriejdu gostuje Zrinjskom u Mostaru, dok će GOŠK da ugosti Velež.