Tri od tri
837

Željezničar s tri gola razbio GOŠK u Gabeli i nastavio perfektan niz na gostovanjima

N. M.
Nogometaši Željezničara ostvarili su vrijednu pobjedu u 6. kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine, pošto su večeras u Gabeli sa 3:0 razbili domaći GOŠK.
Gotovo cijelu utakmicu je sarajevski tim igrao s igračem više jer je u 14. minuti isključen igrač GOŠK-a Marko Mandić, a na kraju su Plavi uz ubjedljiv trijumf stigli do punog plijena.

Tako je tim trenera Denisa Ćorića zadržao maksimalan učinak na gostovanjima ove sezone, pošto mu je ovo treća pobjeda u tri meča. Prethodno su Plavi u gostima savladali i Velež (2:1) i Slobodu (1:0).

Željo je prijetio preko Karića već u prvoj minuti utakmice, ali udarac veznjaka zaustavlja golman GOŠK-a Kolaka.

U 8. minuti ključan detalj utakmice u Gabeli. Boljević je pobjegao odbrani GOŠK-a, a kao posljednji igrač odbrane ruši ga Mandić, koji nakon šest minuta provjere ove situacije u VAR sobi dobija crveni karton.

Od tada je Željezničar dominirao i vršio konstantan pritisak na odbranu domaćina, ali teško je stvarao i prilike.

Do prve prilike je sarajevski sastav stigao u 27. minuti. Boljević je sa desetak metara šutirao, a Kolak hvata loptu.

Na drugoj strani ubroz GOŠK prijeti iz kornera, ali Šuta loše zahvata loptu glavom i šalje je preko gola. Sedam minuta prije odlaska na odmor mladi Šabić sjajno pronalazi Dangubića na petercu, ali napadač Plavih očajno reaguje i promašuje.

Tokom pauze između dva poluvremena trener Želje Ćorić pravi trostruku izmjenu i na teren umjesto Mirčevskog, Markovića i Karića šalje Al-Jabera, Krpića i Hiroša.

Već u 48. minuti Al-Jaber sjajno proigrava Dangubića i izbacuje ga u situaciju jedan na jedan s golmanom GOŠK-a, ali napadač Plavih se obrukao i promašio loptu.

Dugo se nakon toga čekala prava šansa za Želju, ali ona je došla u 74. minuti i Plavi su je iskoristili! Cvetanoski je ubacio s desne strane, Kolak je loše odbio loptu do Hiroša, a on pogađa za 1:0.

U 85. minuti Željezničar ovjerava pobjedu, a gol je postigao Krpić nakon asistencije Cvetanoskog, a Makedonac novu asistenciju upisuje u sudijskoj nadoknadi.

Tada je nesebično proigrao Hiroša, koji trese gotovo nebranjenu mrežu domaćina za konačnih 3:0.

S ova tri boda se Željezničar poravnao sa Sarajevom na vrhu tabele (13 bodova), ali Bordo tim zauzima lidersku poziciju zbog bolje gol razlike. GOŠK je ostao prikovan za dno tabele bez bodova nakon šest kola.

U narednom kolu Željo dočekuje Zrinjski na Grbavici, dok će GOŠK na megdan Širokom Brijegu na Pecaru.

Rezultat i strijelac:

GOŠK - Željezničar 0:3 (Hiroš 74', 90+2', Krpić 85')

Utakmica iz minute u minutu:

- Kraj utakmice. Željo je slavio 3:0.

90+1' - GOOOOOOL! Hiroš postiže svoj drugi gol danas i to je 3:0.

89' - Šuta nakon kornera šutira glavom, ali jedva ta lopta stiže do golmana Muftića.

88' - Plavi mirno privode utakmicu kraju. Upisat će treću gostujuću pobjedu ove sezone u isto toliko mečeva.

85' - GOOOOOOOOOOL! Željezničar još jednim golom potvrđuje pobjedu! Krpić je pogodio na dodavanje Cvetanoskog za 2:0.

82' - Cvetanoski šutira preko gola iz odlične pozicije, ali kasnije je dosuđena i ofsajd pozicija.

81' - Željo kontroliše igru i nakon postignutog gola i sada samo treba da privede utakmicu kraju.

76' - Hiroš je sada pogodio prečku, a naknadno je signaliziran ofsajd.

74' - GOOOOOOOOOOOOOL! Željezničar vodi u Gabeli! Hiroš je pogodio nakon što je golman Kolak nespretno odbio jedan centaršut sa desne strane.

70' - Cvetanoski je u timu Želje zamijenio Dangubića.

67' - Boljević sa deset metara šutira glavom, ali lopta ide pravo u golmana Kolaka. Sve je manje vremena za Plave da iskoriste brojčanu nadmoć na terenu.

64' - Hiroš katastrofalno šutira s 20 metara.

59' - Nema uzbuđenja u Gabeli u ovim trenucima. Opao je tempo utakmice.

54' - Hiroš centrira prema Krpiću, ali reaguje odbrana GOŠK-a još jednom i otklanja opasnost.

48' - Kakav promašaj Želje! Al-Jaber fantastično proigrava Dangubića i izbacuje ga oči u oči s golmanom GOŠK-a, ali napadač Plavih se obrukao i promašio loptu koju je jedva sustizao.

47' - Šabić ubacuje iz kornera te sjajno pronalazi Al-Jabera na petercu, ali njegov udarac ide preko gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, a Ćorić je napravio čak tri izmjene u timu Želje. Al-Jaber, Krpić i Hiroš su zamijenili Karića, Markovića i Mirčevskog.

Kraj prvog poluvremena. Nismo vidjeli golove jer Željezničar nije naplatio dominaciju s igračem više, kojeg ima još od 14. minute susreta.

45' - Nevjerovatno, ali igrat će se samo tri minute sudijske nadoknade. Podsjetimo, samo pregledavanje VAR snimka kod crvenog kartona za GOŠK trajalo je barem dvostruko više.

44' - Boljević opet prolazi po lijevoj strani, ali na kraju slabo šutira u bliži ugao golmana Kolaka. Ne uspijeva Željo pronaći put do mreže GOŠK-a, iako dominira s igračem više.

38' - Šabić sjajno centrira za Dangubića, koji je bio sam na petercu, ali glavom je šutirao zaista očajno.

36' - Traje pritisak Željezničara, ali odbrana GOŠK-a je dobro postavljena i teško je Plavima kreirati pravu šansu.

30' - Šuta je bio u skoku nakon ubačaja iz kornera, ali na sreću po Željezničar, loše je zahvatio loptu glavom.

27' - Najbolja šansa na utakmici! Boljević sa sedam metara šutira nakon ubačaja s desne strane, ali zaustavlja njegov udarac Kolak!

26' - Veliki pritisak Željezničara traje posljednjih nekoliko minuta, ali na visini zadatka je odbrana Gabeljana.

21' - Ikić je pokušao direktno iz kornera pogoditi mrežu gola Željezničara, ali lopta završava u gol-autu.

19' - Dangubić je upropastio jako opasan napad Željezničara! Boljević ga je nesebično proigrao, ali ubačaj napadača Plavih s Grbavice bio je katastrofalan i lopta završava u rukama Kolaka.

15' - Boljević iz slobodnjaka šutira direktno u gol, a Kolak lijepom paradom zaustavlja taj šut.

14' - Konačno je donesena odluka! Gigović je pokazao Mandiću direktan crveni karton jer je apsolutno jasno da je bio posljednji igrač odbrane kada je srušio Boljevića. Željo će sada imati igrača više na terenu.

13' - Nevjerovatno, ali i dalje traje provjera. Sada je Gigović otišao do monitora da sam pogleda ovu situaciju.

11' - I dalje traje provjera sudija u VAR sobi, gdje sjede Aleksandar Njegomirović i Frano Jelić.

Mandić kao posljednji igrač odbrane ruši Boljevića (Foto: Screenshot)

8' - Boljević bježi odbrani GOŠK-a, a Mandić ga ruši i dobija žuti karton. Dobro je defanzivac Gabeljana i prošao jer je moguće da je bio posljednji igrač odbrane. Čini se da sada VAR upravo razmatra mogući crveni karton!

4' - Sada i jedan opasan napad domaćina. Centrirali su s desne strane, ali dobro nakon ubačaja reaguje Galić i otklanja opasnost ispred gola Plavih.

1' - Željo je zaprijetio već u uvodnim sekundama utakmice. Nakon napada s desne strane, lopta je stigla do Karića u sredinu, a njegov prizeman šut završava u rukama golmana GOŠK-a Kolaka.

1' - Počela je utakmica.

17:55 - Glavni sudija utakmice je Miloš Gigović iz Bosanske Gradiške, kojem će pomagati Stefan Tešanović i Nebojša Žugić.

17:50 - U posljednjih pet međusobnih susreta ovih timova GOŠK je značajno uspješniji sa tri pobjede, jednom je slavio Željo, a jednom je bilo neriješeno.

17:45 - GOŠK je u katastrofalnom nizu jer je izgubio svih pet odigranih utakmica od početka sezone, dok je Željo u prošlom kolu remijem sa Slogom prekinuo svoj niz od tri uzastopna poraza.

17:40 - Treneri Danijel Pranjić i Denis Ćorić odredili su početne sastave timova za utakmicu, a među starterima Plavih nema Abdulmalika Al-Jabera, koji se nedavno vratio s okupljanja mlade reprezentacije Saudijske Arabije.

Ekipe utakmicu počinju u sljedećim sastavima:

GOŠK: Kolak, Lagumdžija, Šuta, Lukić, Mizić, Perić, Sipović, Mandić, Ikić, Ljukovac i Mihaljević.

Na klupi su Milojević, Karić, Čoko, Pavlović, Kaćunko, Novaković, Miličević, Balavac, Katavić i Gašpar.

Željezničar: Muftić, Galić, Cavnić, Karamarko, Marković, Radovac, Karić, Šabić, Mirčevski, Boljević i Dangubić.

Na klupi su Abdulahović, Odinaka, Radinović, Krpić, Hiroš, Cvetanoski, Karjašević, Laušević, Al-Jaber, Šemdin i Mahmić.

17:35 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos posljednjeg meča 6. kola šampionata Bosne i Hercegovine, u kojem se sastaju GOŠK i Željezničar.