U pobjedi Herthe
124

Haris Tabaković je prava gol-mašina: Potencijalni Zmaj postigao hat-trick za 33 minute

E. B.
Haris Tabaković
Potencijalni reprezentativac Bosne i Hercegovine Haris Tabaković je nastavio sa sjajnim partijama u dresu berlinske Herthe.

Tabaković je još jednom pokazao da je prava gol-mašina i postigao je sva tri gola za Herthu u pobjedi nad Braunschweigom rezultatom 3:0.

Tabaković je mrežu gostiju prvi put zatresao nakon pola sata igre, no taj pogodak je poništen zbog ofsajda. To kao da je naljutilo Tabakovića koji je osam minuta kasnije postigao prvi pogodak, a potom u 45+2. minuti i drugi. Konačnih 3:0 Tabaković je postavio u 71. minuti susreta.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Smail Prevljak je i pored ubjedljivog vodstva čitav susret odgledao s klupe za rezervne igrače.

Tabakoviću je ovo bio osmi pogodak ove sezone u šest odigranih utakmica, a na svom kontu ima i tri asistencije i Nogometni savez Bosne i Hercegovine mora učiniti sve što je u njihovoj moći da privole Tabakovića da obuče dres Zmajeva.