Nagelsmann u problemu
52

Hendikep za Nijemce uoči osmine finala, suspendovan im je standardni defanzivac

N. M.
Nogometna reprezentacija Njemačke večeras je u posljednjem kolu grupne faze Evropskog prvenstva remizirala sa Švicarskom rezultatom 1:1, poraza se spasila u sudijskoj nadoknadi i tako ostala prva na tabeli.
Njemačke s prvog mjesta ide u nokaut fazu, ali jedna loša vijest sigurno će zabrinuti selektora Juliana Nagelsmanna, pošto je Elf za osminu finala ostao bez standardnog defanzivca.

Naime, pošto je štoper Bayer Leverkusena Jonathan Tah večeras dobio žuti karton, bit će suspendovan za meč osmine finala Eura.

Tah je požutio već u prvom poluvremenu, a to mu je bio drugi žuti karton na Euru, što znači automatsku suspenziju za naredni meč.

Već je posve jasno da će umjesto Taha u osmini finala na stoperskoj poziciji zaigrati Nico Schlotterbeck, koji ga je i večeras zamijenio na terenu već u 61. minuti.

Također, već je definitivno to da će Njemačka na teren u osmini finala u subotu od 21 sat, a protivnik će biti drugoplasirani tim iz grupe C, gdje su Engleska, Danska, Slovenija i Srbija.