Euro 2024
0

Utakmica Hrvatska - Albanija (2:2) iz minute u minutu

N. M.
Reprezentacije Hrvatske i Albanije danas su u Hamburgu odigrale svoj duel 2. kola Evropskog prvenstva, nakon nevjerovatne drame u finišu završilo je 2:2, a direktan tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj! Završeno je neriješeno, rezultatom 2:2!

90+9' - Strakosha brani šut Kovačića!

90+5' - GOOOOOOOOOOL! Albanci su poravnali! Gjasula je pogodio i iskupio se za autogol.

90+3' - Potpuno je nevjerovatno šta su sada promašili Albanci! Imali su najmanje dva zicera u jednom napadu, ali nisu uspjeli da pogode za 2:2!

90+2' - Igrat će se šest minuta nadoknade vremena.

90' - Kakva šansa za Albaniju! Livaković odlično brani šut Xoxhe s distance, a onda je jedan nogometaš iz ofsajd pozicije natrčao na loptu i poslao je preko gola.

89' - Baturina sada šutira nakon dobrog prodora po lijevoj strani, ali hvata loptu Strakosha.

88' - Sjajan pokušaj Modrića! Šutirao je sa 20 metara, ali otišla je lopta pored gola.

84' - Kramarić i Perišić su napustili igru, a ušli su Sosa i Baturina. S druge strane, Hoxha i Daku su u igri kod Albanije, dok su s terena izašli Manaj i Ramadani.

82' - Opasan centaršut Albanaca nakon napada po lijevoj strani, ali Perišić rutinski spušta loptu za Livakovića.

81' - Nemoćno sada izgleda Albanija i čini se da joj se opet "smiješi" poraz nakon preokreta, baš kao i protiv Italije.

76' - GOOOOOOOOOOOOOL! Preokret Hrvatske! Budimir je odigrao povratnu loptu za Sučića, koji šutira, a lopta se od Gjasulu odbija u mrežu za 2:1!

75' - Kakva šansa za Hrvatsku! Strakosha spašava Albance u posljednji čas. Budimir nije iskoristio veliku priliku za preokret.

74' - GOOOOOOOOOL! Hrvatska je poravnala preko Kramarića. Kovačić je prethodno uposlio Budimira, koji je upisao asistenciju!

74' - Seferi je upropastio fantastičnu priliku za Albaniju.

73' - Sylvinho je s terena izvadio strijelca gola Lacija, a umjesto njega tamo poslao Gjasulu.

69' - Mario Pašalić skače i šutira glavom pored gola, a upravo je Petković napustio teren jer ga je zamijenio Budimir.

67' - Nova šansa za Albaniju! Bajrami šutira malo pored gola!

64' - Seferi je zamijenio Asanija kod Albanije.

64' - Asllani dobro šutira, ali Livaković to brani. Prvi pokušaj Albanije u nastavku.

62' - Lopta je 65 posto vremena u nogama nogometaša Hrvatske. Veliki njihov pritisak traje od početka drugog poluvremena.

61' - Lagano brani Strakosha udarac Perišića.

59' - Silovit udarac Modrića s 20 metara je izblokiran. Ostao je ležati nogometaš Albanije.

57' - Sada je i Petković slabo zahvatio loptu udarcem glavom. Poslao ju je preko prečke.

54' - Pašalić je dobro skočio, ali loše zahvatio loptu glavom i poslao je daleko od gola.

53' - Kovačić je dobro šutirao s distance. Loptu je skrenuo jedan igrač Albanije, ali ni to nije prevarilo Strakoshu.

51' - Prva prava šansa za Hrvatsku! Sučić je šutirao iz dobre pozicije s desetak metara, ali Strakosha fantastično brani.

50' - Pritisak Vatrenih na startu drugog dijela, ali i dalje se Albanija fantastično brani i vreba svoju šansu iz kontranapada.

47' - Perišić šutira glavom nakon ubačaja s desne strane, ali slabo je to bilo. Nema opasnosti po Strakoshu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Dalić je napravio dvostruku izmjenu i na teren poslao Marija Pašalića i Sučića umjesto Brozovića i Majera.

Završeno je prvo poluvrijeme utakmice. Albanija potpuno zasluženo vodi sa 1:0.

45+1' - Nova sjajna šansa za Albaniju! Manaj je šutirao iz odlične pozicije, ali Livaković hvata loptu!

43' - Majer slabo šutira glavom nakon ubačaja Kramarića s desne strane. Nije to ni najmanje zabrinulo Strakoshu.

38' - Brozović je s 30 metara preslabo šutirao. Jedva je lopta došla do Strakoshe, a to je prvi šut u okvir gola za Vatrene na utakmici.

37' - Modrić je opet centrarao i iz ovog slobodnjaka, ali Strakosha boksuje loptu i otklanja opasnost.

36' - Asani pravi prekršaj na ivici kaznenog prostora i dobija žuti karton. Šansa je ovo za Hrvatsku.

30' - Kolosalna šansa za Albaniju! Livaković je odbranio zicer u situaciji jedan na jedan s Asllanijem i spasio Hrvate katastrofe!

29' - Hysay je uhvatio volej sa 20 metara nakon što mu se odbila lopta na nogu, ali poslao ju je ipak iznad gola Livakovića.

26' - Majer je dobro centrirao s desne strane, ali Petković iz dobre pozicije šalje loptu visoko preko prečke.

25' - Jako dobro stoji Albanija u defanzivnom bloku i ne dozvoljava bezidejnoj Hrvatskoj apsolutno ništa.

20' - Prvi pokušaj Hrvatske. Brozović je šutirao s 20 metara, ali lopta ide daleko pored stative.

19' - Dominira sada Hrvatska i konstantno kruži oko kaznenog prostora Albanije, ali ubačaji im ne donose zasad ništa.

15' - Bajrami odlično ulazi s lijeve strane u sredinu i šutira u bliži ugao, ali pogađa samo vanjski dio mreže.

12' - Laci je pogodio glavom s pet metara nakon ubačaja s desne strane.

11' - GOOOOOOOL! Vodi Albanija!

9' - Otklonili su Albanci opasnost nakon ubačaja Modrića iz slobodnjaka, a onda je propala dobra prilika za njihov kontranapad preko Bajramija.

7' - Sada je Hrvatska preuzela inicijativu i kruži oko šesnaesterca Albanaca, ali šansi nema.

4' - Nema uzbuđenja u uvodnim minutama utakmice, ali Albanija je hrabro ušla u meč i ima više loptu u svojim nogama.

1' - Počela je utakmica!

14:55 - Nogometaši su izašli na teren i sada će uslijediti intoniranje nacionalnih himni.

14:50 - Glavni sudija utakmice bit će Francois Letexier iz Francuske, a pomoćnici su mu Cyril Mugnier i Mehdi Rahmouni.

14:45 - "Albanija nije suparnik kvalitete Španije, ali zaslužuje veliki respekt. Motivirani su i organizirani, moramo biti strpljivi i oprezni. Znamo da nam je cilj pobjeda, bit ćemo ofenzivniji, želimo biti bolji. I protiv Španije smo imali posjed, imali više šansi, ali sad moramo biti još bolji", rekao je Dalić uoči ove utakmice.

14:40 - Što se Albanije tiče, ona je totalni autsajder u grupi B, a u prvom kolu se ipak dobro predstavila i pružila dobar otpor Italiji, koja je nakon preokreta slavila sa 2:1.

14:35 - Hrvati su pod velikim imperativom pobjede u ovom meču nakon poraza od Španije u prvom kolu (3:0), pošto bi ih novi kiks doveo u jako tešku poziciju pred posljednji meč grupne faze i okršaj s Italijom.

14:30 - Selektori Zlatko Dalić i Sylvinho odredili su sastave timova za ovu utakmicu, a Dalić je napravio tri promjene jer je u tim umjesto uvrstio Petkovića, Juranovića i Perišića, umjesto Budimira, Pongračića i Stanišića koji su igrali protiv Španije.

Hrvatska: Livaković, Perišić, Gvardiol, Šutalo, Juranović, Kovačić, Brozović, Modrić, Majer, Kramarić, Petković.

Na klupi su Labrović, Ivušić, Stanišić, Pongračić, Erlić, Mario Pašalić, Budimir, Ivanušec, Sosa, Pjaca, Vida, Marco Pašalić, Sučić, Baturina.

Albanija: Strakosha, Mitaj, Ajeti, Djimsiti, Hysaj, Laci, Ramadani, Asllani, Bajrami, Asani, Manaj.

Na klupi su E. Berisha, Kastrati, Balliu, Gjasula, Broja, Mihaj, Seferi, M. Berisha, Ismajli, Muci, Daku, Abrashi, Kumbulla, Aliji, Hoxha.
14:25 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na direktan tekstualni prijenos utakmice 2. kola Eura između Hrvatske i Albanije.