30

Sarajevo rutinski savladalo Igman i nastavilo niz nepobjedivosti

E. B.
(Foto: T. S./Klix.ba)
Nogometaši Sarajeva su savladali Igman na gostovanju u Konjicu rezultatom 3:0 u 11. kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je pružilo jednu od najboljh partija ove sezone i zasluženo je u Konjicu stiglo do sedme pobjede ove sezone i ostalo jedan od dva neporažena tima u našem prvenstvu ove sezone.

Bordo tim je dominirao od početka do kraja susreta, a u razmaku od samo dvije minute u prvom poluvremenu je dva puta pronašao put do Ćemanovog gola.

U 23. minuti Beganović je pokušao ubaciti s desne strane, Velić je pokušao izblokirati centaršut, no loptu je samo skrenuo u vlastitu mrežu.

U 25. minuti ponovo je Beganović bio u akciji, Hebibović mu je oduzeo loptu, no loše je ispucao i lopta je došla do Lulića koji pogađa za 2:0.

Dvije minute prije kraja prvog poluvremena Sarajevo je odigralo brzu kontru, Oliveira je uposlio Bubanju koji je rutinski pogodio sa 12 metara za velikih 3:0.

Igman je ozbiljno zaprijetio već u drugoj minuti drugog poluvremena kada je nakon lijepe akcije po desnoj strani lopta došla do Đorića koji snažno šutira, a Rogić uz pomoć prečke spašava svoj gol.

Rogić je još jednom sjajno intervenisao u 64. minuti kada je Ramić imao zicer, no golman Sarajeva je izašao kao pobjednik iz duela s napadačem Igmana.

Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja i Sarajevo je upisalo rutinsku pobjedu i nastavilo niz nepobjedivosti.

Igman - Sarajevo 0:3 (Velić a.g. 23', Lulić 25', Bubanja 43')

Utakmica iz minute u minutu:

KRAJ UTAKMICE: Igman - Sarajevo 0:3 (Velić a.g. 23', Lulić 25', Bubanja 43')

90+1' - Igrat će se još dvije minute sudijske nadoknade.

85' - Ulazimo u sami finiš susreta, jasno je da će Sarajevo osvojiti tri boda danas u Konjicu.

78' - Herić je silovito šutirao s 35 metara, ali lopta odlazi tik pored stative gola Sarajeva.

74' - Dobra akcija Sarajeva iz kontre, no nije Guliashvili uspio uštopati loptu u punom trku i Ćeman je došao do nje.

64'- Velika prilika za Igman! Ramić je bio u stopostotnoj prilici, no Rogić je sjajno odbranio!

60' - Bubanja je dobio žuti karton i neće moći igrati u narednom susretu protiv Slobode.

55' - Sarajevo je prepustilo loptu Igmanu i čeka priliku iz kontranapada.

47' - Velika prilika za Igman! Nakon lijepe akcije po desnoj strani lopta je došla do Đorića koji snažno šutira, a Rogić uz pomoć prečke spašava svoj gol!

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

POLUVRIJEME: Igman - Sarajevo 0:3 (Velić a.g. 23', Lulić 25', Bubanja 43')

45+1' - Igrat će se još jedna minuta sudijske nadoknade.

43' - GOOOL! Sarajevo vodi sa 3:0! Brzu kontru Sarajeva golom je krunisao Bubanja na asistenciju Oliveire.

38' - Velika prilika za Sarajevo! Guliashvili je nakon kontre izašao sam pred Ćemana, ali golman Igmana je sjajno odbranio i spriječio treći pogodak za Sarajevo!

32' - Oliveira je ponovo pokušao s ivice kaznenog prostora, no šutirao je preko gola.

28' - Velika prilika za Igman! Denković je dobro centrirao s lijeve strane, Ramić sa nekoliko metara šutira glavom, ali je lopta otišla pored gola.

25' - GOOOL! Sarajevo vodi sa 2:0! Ponovo je Beganović bio u akciji, Hebibović mu je oduzeo loptu, no loše je ispucao i lopta je došla do Lulića koji pogađa za 2:0!

23' - GOOOL! Sarajevo vodi! Beganović je ubacio s desne strane, lopta se od nesretnog Velića odbila i prevarila Ćemana, te završila u mreži!

22' - Stativa! Đorđević je iz kornera s lijeve strane direktno šutirao i pogodio statvu!

16' - Sada je Đorđević pokušao s ivice kaznenog prostora, pravo u Ćemana.

12' - Već sada smo vidjeli prvi žuti karton, dobio ga je Đuričković zbog prekršaja nad Đorićem na sredini terena.

10' - Oliveira je šutirao, ali Ćeman rutinski hvata loptu.

4' - Prva uzbuđenja na utakmici i to oba pred golom Igmana. Najprije je Beganović šutirao sa ivice kaznenog prostora, no jedan od defanzivaca Igmana je izblokirao njegov udarac i lopta je otišla u korner. Nakon kornera Jović je glavom šutirao preko gola.

1' - Počeo je susret. Prvi sa centra su krenuli igrači Sarajeva.

12:57 - Igrači obje ekipe izlaze na teren. Susret će početi za nekoliko minuta.

12:53 - Uslovi za igru su idealni, trenutno je u Konjicu 20 stepeni Celzijusa.

Danas se u Konjicu igra duel 11. kola Wwin lige između Igmana i Sarajeva.

Sastav iz Konjica u ovaj duel ulazi bez svog trenera Husrefa Musemića koji je suspendovan na šest mjeseci zbog vrijeđanja i psovanja posmatrača suđenja Admira Šehovića kao i Almira Bekića, Luke Posinkovića te Anela Hebibovića koji su kartonirani.

S druge strane u ekipi Bordo sastava neće biti samo Francisa Kyeremeha koji je na meču protiv mostarskog Veleža dobio direktan crveni karton.

Poznati su i sastavi timova.

Igman: Ćeman; K. Hebibović, Velić, Buturović, Šehić; Drljević, Đorić, Herić; Denković, Aćimović, Ramić.

Na klupi su: Ćosić, Nikolić, Bešagić, Mešinović, Duranović, Božić, Hrustanović, Mraković, Mešić, Bajrić, Kozić.

Sarajevo: Rogić; Soldo, Čelik, Đuričković; Beganović, Lulić, Bubanja, Đorđević, Jović; Guliashvili, Renan.

Na klupi su: Mušija, Duraković, Mehmedović, Mustafić, Pavičić, Jatta, Hamzić, Unušić, Kuprešak, Turkeš.

Susret počinje u 13 sati, a glavni arbitar je Danijel Perić iz Bijeljine. Asistirat će mu Amer Macić (Mostar) i Bojan Makarić (Bijeljina), dok su u VAR sobi Frano Jelić (Široki Brijeg) i Senad Ibrišimbegović (Travnik).