Uzbudljiv meč
201

Košarkaši Bosne pobijedili Dubai i osvojili treće mjesto na turniru "Mirza Delibašić"

H. H.
(Foto: I. Š./Klix.ba)
Košarkaši Bosne osvojili su treće mjesto na memorijalnom turniru "Mirza Delibašić" koji se igra u Skenderiji nakon što su savladali Dubai rezultatom 81:73.

Dubai je već nakon prve četvrtine vodio 21:12, a na odmor se otišlo njihovim vodstvom 44:36.

Nastavak je donio bolju igru Bosne koja je do isteka treće četvrtine smanjila na 59:54. Studenti su potom poravnali na 59:59, a zatim i poveli 66:64 te je uslijedio uzbudljiv finiš utakmice.

Ipak, u ključnim trenucima odgovornost je preuzeo sjajni Jarrod West koji je s pet vezanih poena odveo Bosnu na 73:68 nakon čega su domaći sigurno priveli susret kraju.

U redovima Bosne najefikasniji su bili Petar Kovačević sa 17, Dimitrius Underwood sa 15 poena i Jarrod West sa 11 poena.

Kod gostiju bolji od ostalih bili su Leon Radošević sa 17 i Awudu Abass sa 13 poena.

U finalu koje se igra od 20 sati sastat će se italijanski Sassari i rumunski Cluj.