32

Marko Livaja srušio Dinamo na Maksimiru, Hajduk je lider HNL-a

E. K.
Slavlje nogometaša Hajduka nakon gola na Maksimiru (Foto: Luka Stanzl/PIXSELL
Nogometaši splitskog Hajduka su u šestom kolu HNL-a pobijedili najvećeg rivala Dinamo na Maksimiru rezultatom 1:0.

Splićani su tako nanijeli Modrima prvi ovosezonski poraz i samim tim došli na vrh tabele s bodom prednosti u odnosu na najvećeg rivala.

Hajduk je prijetio u prvom dijelu preko Livaje pa onda i Krovinovića na startu drugog poluvremena da bi Modri najveću priliku imali u 67. minuti kada je rezervista Sandro Kulenović tukao pored gola.

Tri minute kasnije gosti su poveli i to preko Marka Livaje koji je pogodio zahvaljujući asistenciji Prpića.

Potom je zaprijetio Marko Rog nakon čega su Modri imali veliku inicijativu koju su navijači Hajduka prekinuli velikom bakljadom.

Nalet Modrih je prekinu, a u četvrtoj minuti nadoknade je Diallo dobio drugi žuti odnosno crveni karton pa je Hajduk do kraja susreta igrao s igračem manje.

Uspio se sastav iz Splita odbraniti uprkos igraču manje te tako slavio veliku pobjedu u najvećem hrvatskom derbiju.

Hajduk je prvoplasirani s 14 osvojenih bodova poslije šest odigranih kola dok je Dinamo pao na drugo mjesto s bodom manje.

U sljedećem kolu Dinamo će gostovati kod Slaven Belupa dok će Hajduk na svom travnjaku dočekati sastav Gorice.