Lakrdija u Engleskoj
111

Navijači u čudu zbog sudijskih odluka: Arsenalu nije dosuđen penal, Rice dobio crveni karton

N. M.
Na Emirates stadionu u Londonu trenutno je u toku utakmica 3. kola engleskog Premiershipa između Arsenala i Brightona, a zasad su je obilježile čudne sudijske odluke.

U prvom poluvremenu nije dosuđen, prema mišljenju mnogih, prilično očigledan jedanaesterac za Topnike nakon što je jedan igrač Galebova rukom zaustavio loptu na putu ka golu.

Dok se nezadovoljstvo navijača još nije ni stišalo, na startu drugog poluvremena, sudija Chris Kavanagh pokazuje drugi žuti karton Declanu Riceu zbog bezazlenog prekršaja kod korner zastavice.

Ricea je nakon toga protivnički nogometaš udario po nogama dok je pokušavao brzo izvesti slobodan udarac, navijači su mislili da će igrač Brightona biti isključen, ali Kavanagh pokazuje Riceu put prema svlačionici.

U tim trenucima je Arsenal vodio sa 1:0 golom Havertza, a svega nekoliko minuta poslije Riceovog crvenog kartona Joao Pedro poravnava na 1:1.

Društvene mreže već su prepune žestokih kritika na suđenje Kavanagha i navijači su bijesni.