117

Nikola Vasilj je u životnoj formi! Danas je odbranio i penal u Bundesligi

D. P.
Vasilj brani sjajno (Foto: Screenshot)
Reprezentativni golman Bosne i Hercegovine Nikola Vasilj nastavio je braniti u sjajnoj formi u njemačkoj Bundesligi odbranivši penal danas protiv Freiburga.

Vasilj proživljava najbolje dane karijere. Nakon što je Zmajevima donio prvi bod bravuroznim odbranama protiv Mađarske u Ligi nacija, odličnu formu prenio je i u Bundesligu.

Tu je prvo zaustavio favorizovani RB Leipzig, gdje je proglašen za igrača utakmice, a danas je ponovo zablistao odbranivši jedanaesterac u duelu njegovog St. Paulija i Freiburga.

St. Pauli na poluvremenu vodi na gostovanju Freiburgu rezultatom 2:0, a krivac za to je i naš golman. Vasilj je odbranio jedanaesterac Vincenzu Griffu u 41. minuti pri vodstvu njegovog tima rezultatom 1:0, a samo nekoliko minuta kasnije St. Pauli je uspio udvostručiti prednost.

Nadamo se da će "jedinica" Zmajeva nastaviti s odličnim partijama i uskoro kada se ponovo okupi reprezentacija BiH jer će nam raspoložen golman trebati u duelima protiv Njemačke i Mađarske.