Španci prvaci
0

Otkriveno koliko je lopta bila u igri tokom sudijske nadoknade na finalu Eura, Englezi su bijesni

E. K.
Nogometna reprezentacija Španije se u nedjelju okitila četvrtom titulom prvaka Evrope i to nakon što su u finalu u Berlinu pobijedili Englesku rezultatom 2:1.

Nakon utakmice, mnogi engleski navijači su bili bijesni poslije posljednjeg sudijskog zvižduka u 94. minuti susreta smatrajući da se utakmica trebala još igrati.

Sada, dva dana nakon finala, izračunato je koliko je lopta bila u igri tokom sudijske nadoknade finala Eura što je još više razbjesnilo Engleze.

Lopta je bila u igri svega minutu od četiri minute koliko je glavni sudija meča Francois Letexier produžio finale Eura.

Dodajmo da su Englezi u sudijskoj nadoknadi meča propustili realizovati veliku šansu budući da je Dani Olmo izbacio loptu s gol linije.

Nedugo poslije francuski arbitar je svirao kraj meča i Španija je osvojila četvrtu titulu prvaka Evrope u historiji.