Dva žuta za minut
56

Pjanić dobio nevjerovatan crveni karton, Al Sharjah na bolan način ispao iz Lige prvaka

H. H.
Trenutak kada je Pjanić dobio crveni karton (Foto: Screenshot)
Nogometaši Al Sharjaha poraženi su od jordanskog Al-Faisaly Ammana rezultatom 2:1 i eliminisani su iz azijske Lige prvaka, a Miralem Pjanić je isključen u samom finišu susreta.

Iako su poveli u 34. minuti golom Ben Larbija, veliki šok za Al Sharjah uslijedio je u 90. minuti kada je Banihani izjednačio na 1:1.

Potom je Rashid dobio crveni karton za goste, a u 97. minuti Kamergi je donio vodstvo Al-Faisaly Ammanu od 2:1.

Pjanić je u 99. minuti dobio žuti karton zbog ometanja prilikom izvođenja kornera, a manje od 60 sekundi kasnije zaradio je drugi žuti i automatsko isključenje, nakon što je nesmotreno udario protivnika.

Al Sharjah je tako eliminisan već u grupnoj fazi azijske Lige prvaka, jer im je u ovom susretu trebala pobjeda da se plasiraju u nokaut fazu.