Maestralna intervencija
30

Pogledajte čudesnu odbranu Günoka u 95. minuti kojom je odveo Tursku u četvrtfinale Eura

E. B.
Nogometaši Turske su se plasirali u četvrtfinale Eura pobjedom nad Austrijom rezultatom 2:1 zahvaljujući sjajnom Merihu Demiralu koji je postigao dva gola, ali i golmanu Mertu Günoku koji je u 95. minuti spriječio pogodak Austrijanaca za izjednačenje i odlazak u produžetke.

Turska je povela u prvoj minuti utakmice kada se Demiral nakon kornera najbolje snašao u kaznenom prostoru i pogodio, a u 59. minuti je postigao i drugi gol za 2:0.

Na 2:1 je u 66. minuti smanjio Michael Gregoritsch i od tog trenutka su Austrijanci vršili pravu opsadu gola Turske.

Ipak, na najbolju priliku za izjednačenje Austrijanci su morali čekati sve do 90+5. minute susreta.

Alexander Prass je ubacio loptu s lijeve strane, a Christoph Baumgartner je ostao sam na pet metara.

Šutirao je glavom i to veoma dobro, a Günok je na čudesan način odbranio i donio pobjedu svojoj ekipi koja će u četvrtfinalu igrati protiv Nizozemske.