Drama
0

Pogledajte gol u 96. minuti za pobjedu Cityja protiv Wolvesa, domaći smatraju da su oštećeni

E. K.
Situacija kod gola Johna Stonesa (Foto: Screenshot)
Nogometaši Manchester Cityja su nakon prave drame pobijedili Wolves u osmom kolu Premiershipa, konačan rezultat je bio 2:1 za aktuelnog prvaka Engleske.
Do pobjede i potpunog preokreta su stigli u 96. minuti susreta kada je John Stones pogodio nakon asistencije Phila Fodena za veliku radost nogometaša Cityja.

Domaći su smatrali da su oštećeni jer je Bernardo Silva prilikom udarca Johna Stonesa bio ispred golmana Wolvesa te mu smetao prilikom pokušaja da zaustavi udarac defanzivca Građana.

Gol je poništen na terenu zbog nedozvoljene pozicije, no glavni sudija meča Chris Kavanagh je nakon konsultovanja s VAR tehnologijom priznao gol Cityja.

City je trenutno prvi na tabeli sa 20 osvojenih bodova iz osam utakmica dok je Wolves 19. na tabeli sa jednim osvojenim bodom.

U sljedećem kolu Manchester City će na svom terenu dočekati Southampton dok će ekipa Wolvesa u goste i to kod Brightona.