60

Pogledajte prve Mbappeove golove u La Ligi uz čudesnu asistenciju koja će se dugo pamtiti

D. P.
Trenutak magije Valverdea (Foto: Screenshot)
Nogometaši madridskog Reala sinoć su uz dosta problema savladali Betis rezultatom 2:0 u četvrtom kolu španske La Lige, a konačno se tamošnjoj publici predstavio Kylian Mbappe koji je postigao i prve golove u najjačem rangu španskog nogometa.

Mbappe u prva tri kola nije postigao gol za Real Madrid, a slutilo je i da će biti na meti kritika nakon što se ispromašivao protiv prvih rivala Kraljevskog kluba. No, proradio je u četvrtom kolu protiv Betisa i donio svom timu vrijednu pobjedu.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a čekali smo ih sve do 67. minute. Tada smo vidjeli najljepši detalj utakmice i asistenciju koja će se dugo pamtiti.

Federico Valverde je fantastično petom proigrao Mbappea koji lako lijevom nogom iz prve pogađa mrežu Betisa.

Prvi gol Mbappea i čudesnu asistenciju pogledajte ovdje.

Samo osam minuta kasnije Francuz postiže i drugi gol za Madriđane.

Drugi gol Mbappea pogledajte ovdje.

Real je tako pobjedom stigao do osmog boda u sezoni što je dovoljno za drugo mjesto tabele, četiri manje u odnosu na prvoplasiranu Barcelonu. Betis je još uvijek bez pobjede.