La Liga
211

Real Madrid slavio u Granadi: Kraljeve od titule dijeli samo jedna pobjeda

E. B.
Nogometaši Real Madrida slavili su na gostovanju u Granadi rezultatom 2:1 i na taj način stigli na jedan korak do titule prvaka Španije.

Kraljevi su na stadionu Nuevo Los Carmenes nakon 16 minuta igre imali prednost od dva gola razlike.

Najprije je u 10. minuti Ferlan Mendy pogodio za 1:0, a šest minuta kasnije Karim Benzema je udvostručio prednost.

U 50. minuti Darwin Machis je postigao pogodak za Granadu koja je do kraja susreta pokušala stići do izjednačenja, no nije u tome uspjela zahvaljujući sjajnom Thibaultu Courtoisu, ali i Sergiju Ramosu koji je u 85. minuti spasio siguran pogodak kada je sa gol-linije izbio loptu nakon šuta Ramona Azeeza.

Real Madrid je na ovaj način stigao do 83. boda u sezoni, te sada dva kola prije kraja ima prednost od četiri boda u odnosu na Barcelonu.

To znači da Kraljevima trebaju još samo tri boda da bi osigurali titulu prvaka, a to mogu uraditi već u četvrtak kada dočekuju Villarreal.