Bilježi sjajne rezultate
49

Selektor Mađarske: Kada jednog dana umrem, nadam se da će u moju čast biti minut šutnje

Marco Rossi (Foto: EPA-EFE)
Selektor Mađarske Marco Rossi vjeruje da je pobjedom protiv Engleske rezultatom 4:0 u Ligi nacija osigurao mjesto u nogometnoj historiji ove države rekavši kako se nada minuti šutnje na stadionima kada bude preminuo.

"Prije ili kasnije, svi ćemo umrijeti. To je jedina demokratska stvar na ovom svijetu", rekao je Rossi na početku pa nastavio:

"Kada budem umro, a nadam se da će to biti što kasnije, siguran sam da će na stadionima u Mađarskoj biti minut šutnje u moju čast. To bi za mene bilo veliko dostignuće."

Mađari su tako u samo 12 dana dva puta pobijedili Englesku, nakon što su ih na domaćem terenu porazili rezultatom 1:0, a uz to su remizirali protiv Njemačke te doživjeli poraz od Italije.

Serijom dobrih rezultata u A Ligi nacija Mađarska je izbila na prvo mjesto u grupi nakon četiri utakmice, a oni imaju sedam osvojenih bodova, jedan više od Njemačke i dva više od Italije.

Engleska je na dnu grupe 3 sa samo dva osvojena boda i to nakon remija protiv Njemačke i Italije.