47

Široki Brijeg pobijedio Željezničar na Grbavici na startu nove sezone

H. H.
(Foto: I. L./Klix.ba)
Nogometaši Širokog Brijega su kao gosti na Grbavici pobijedili Željezničar rezultatom 1:0 u 1. kolu WWin lige Bosne i Hercegovine.
Željezničar je u prvom poluvremenu imao više od igre, ali Široki je poveo već u 13. minuti. Sjajno je Ćorić uposlio Ćavara koji je šutirao iz prve i matirao Muftića. Gol se provjeravao u VAR sobi, ali na kraju je zaključeno da nije bilo ofsajda.

Plavi su s druge strane opasno prijetili udarcima s distance preko Hiroša i Al Jabera, ali u oba navrata sjajno je intervenisao golman Širokog Tomić.

U nastavku je Široki prvi prijetio kada je Ćavar sa 16 metara šutirao pored gola, a potom je Željezničar propustio velike šanse preko Krpića i Cavnića, čije udarce je zaustavio izvanredni golman Tomić.

Ćavar je iskosa pogodio stativu u 72. minuti i do kraja se rezultat nije mijenjao uprkos dobroj šansi Radovca u sudijskoj nadoknadi, pa je Široki zasluženo odnio sva tri boda uprkos ne tako lošoj igri Plavih.

U narednom kolu Željezničar gostuje Veležu, dok i Široki očekuje gostovanje Radniku.

Rezultat i strijelac:

Željezničar - Široki Brijeg 0:1 (Ćavar 13')

Utakmica iz minute u minutu:

Kraj utakmice!

90' - Igrat će se pet minuta sudijske nadokande.

90' - Kakva šansa! Radovac je nakon kornera šutirao glavom pored gola.

87' - Željezničar kruži oko kaznenog prostora gostiju, ali bezuaspješno.

81' - Već je 81. minut, Široki je sve bliži pobjedi.

72' - Velika šansa za Široki! Ćavar je iskosa pogodio stativu, mogao je sada riješiti utakmicu.

68' - Žuti karton za Radovca nakon oštrog strta na Kpanu.

61' - Kakva odbrana Tomića! Cavnić je šutirao glavom sa sedam - osam metara, ali golman Širokog je čudesno izvadio loptu ispod prečke.

60' - Ponovo dobar pokušaj Radovca, ali raspoloženi Tomić ponovo sjajno brani.

59' - Velika šansa! Hiroš je sjajno proigrao Krpića, ali napadač Željezničara je sa svega nekoliko metara šutirao ravno u Tomića.

56' - Solidan pokušaj Radovca sa preko 20 metara otišao je pored gola.

51' - Na drugoj strani dobro je šutirao Boljević, ali odbranio je Tomić.

50' - Velika šansa za Široki! Nakon dobrog napada i povratne lopte usamljeni Ćavar je sa 16 metara šutirao pored gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Radovac i Cvetanovski su ušli u igru umjesto Đorića i Vukoje.

Kraj prvog poluvremena

39' - Dobra šansa za Široki! Senić je nakon kornera šutirao glavom i pogodio vanjski dio mreže.

33' - Udarac Karamarka iz blizine pogodio je ravno u prsa Zlomislića, moglo je biti itekako opasno.

30' - Velika šansa za Željezničar! Al Jaber je gađao sa 16 metara, ali Tomić je izvadio loptu iz rašlji.

25' - Opasan šut Al Jabera, ali sjajno ga je blokirao Zlomislić.

23' - Nezgodan ubačaj Hiroša, ali nikog nije bilo na drugoj stativi.

20' - Željo ima terensku inicijativu, ali kao da ih je presjekao primljeni gol.

13' - GOOOOL! Široki vodi na Grbavici golom Ćavara. Sjajno je Ćorić uposlio veznjaka Širokog koji je šutirao iz prve i matirao Muftića. Gol se provjeravao u VAR sobi, ali na kraju je zaključeno da nije bilo ofsajda.

11' - Chinedu se nakon jednog duela žali na povredu i čini se da neće moći nastaviti susret.

6' - Velika šansa za Željezničar! Hiroš je izvanredno šutirao sa 20-ak metara, ali Tomić je još bolje odbranio.

1' - Počela je utakmica na Grbavici.

20:55 - Glavni sudija je Luka Bilbija iz Prijedora, dok će Ermin Sivac iz Zenice komandovati u VAR sobi.

20:50 - Slično se može reći i za Široki Brijeg koji bi ipak večeras mogao biti u podređenom položaju s obzirom da su gosti.

20:45 - Grbavica će večeras biti gotovo puna. Nakon prošle sezone u kojoj se Željezničar u jednom trenutku čak borio i za opstanak, Plavi ove sezone ne žele takve muke. Promijenili su trenera, sada ekipu vodi Denis Ćorić, ali tu je i dosta novih nogometaša, pa su navijači Želje u velikom broju došli na premijeru rekonstruisanog tima.

20:40 - Poznati su i sastavi timova:

Željezničar: Muftić, Cavnić, Karamarko, Šabić, Galić, Đorić, Al Jaber, Vukoja, Hiroš, Boljević, Krpić.

Široki Brijeg: T.A.Tomić, Senić, Ćorić, Zlomislić, Chinedu, Kožulj, Bagarić, Taraba, Musa, Jelavić, Ćavar.

20:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos susreta 1. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine u kojem se sastaju Željezničar i Široki Brijeg. Susret se igra na stadionu Grbavica s početkom u 21 sat.