37

Sjajni Armin Gigović s Kielom priredio senzaciju protiv Bayer Leverkusena

H. H.
Armin Gigović igra sve bolje u Kielu (Foto: Twitter)
Nogometaši Bayer Leverkusena napravili su veliki kiks u 6. kolu Bundeslige odigravši na svom terenu neriješno protiv Holstein Kiela rezultatom 2:2.

Iako su već u 8. minuti vodili 2:0 golovima Bonifacea i Hofmana, Apotekari su neočeivano ispustili vodstvo protiv Kiela koji je uoči ovog kola imao samo jedan osvojeni bod i bio zakovan za dno.

Prvo je Geschwill smanjio u sudijskoj nadokandi prvog dijela, a domaće je šokirao Arp u 69. minuti golom iz penala za konačnih 2:2, nakon što je prethodno u kaznenom prostoru poslije sjajnog prodora srušen naš Armin Gigović.

Gigović je u sastavu Kiela igrao do 71. minute i bio je jedan od najzapaženijih na terenu.

Neočekivan posrtaj doživjela je i Borussija Dortmund na gostovanju protiv Union Berlina koji je slavio sa 2:1. Za domaće su pogađali Vogt i Vertessen, dok je poraz Milionera ublažio Ryerson.

Freiburg je nastavio s izvanrednim igrama i gostujućim trijufom protiv Werdera 1:0 skočio je na sjajnu treću poziciju, dok je kao gost uspješan bio i Wolfsburg nadigravši Bochum 3:1.

Rezultati i strijelci:

Bayer Leverkusen - Holstein Kiel 2:2 (Boniface 4', Hofman 8' / Geschwill 45+5', Arp 69')

Bochum - Wolfsburg 1:3 (Boadu 72' / Tomas 21' Wind 37', 88')

Union Berlin - Borussia Dortmund 2:1 (Vogt 26', Vertessen 45' / Ryerson 62')

Werder Bremen - Freiburg 0:1 (Doan 75')