12

Sloboda poražena u Konjicu, Tuzlaci i nakon sedam kola bez pobjede

E. K.
FK Igman - FK Sloboda (Foto: FK Igman/Facebook)
Nogometaši Igmana su u sedmom kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine u derbiju začelja savladali Slobodu rezultatom 1:0 što je bila druga uzastopna pobjeda za sastav iz Konjica.

Prvo poluvrijeme je okončano bez pogodaka, a u nastavku su domaći došli u prednost u 55. minuti susreta i to preko Amira Velića.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata te je Igman slavio izuzetno važnu pobjedu u borbi za opstanak.

Dodajmo da je trener Slobode Marko Maksimović u 85- minuti susreta dobio direktan crveni karton nakon čega je ušao na travnjak kako bi "čestitao" arbitru iz Cazina na odrađenoj utakmici da bi potom napustio travnjak.

Igman je trenutno osmi na tabeli i pobjegao je iz zone ispadanja, sastav Husrefa Musemića ima sedam bodova iz šest odigranih utakmica dok e Sloboda i dalje bez pobjede, nalazi se na pretposljednjem mjestu na tabeli s dva osvojena boda.

U sljedećem kolu Igman će gostovati kod Sloge dok će Sloboda još jednom gostovati i to ovaj put kod Radnika iz Bijeljine.