Ubjedljiv trijumf
168

Španija deklasirala Švicarsku, Peljto pokazao direktan crveni karton stoperu Crvene furije

E. K.
Aktuelni prvak Evrope Španija je u okviru grupe 4 Lige nacija na gostujućem terenu pobijedila Švicarsku rezultatom 4:1, a glavni sudija na ovom meču je bio naš Irfan Peljto.

Sarajlija je u 20. minuti susreta pokazao direktan crveni karton stoperu Španije Robinu Le Normandu pa je aktuelni prvak Evrope gotovo cijeli susret igrao s igračem manje.

Ipak, to im nije smetalo da ostvare veoma ubjedljivu pobjedu na teškom gostovanju kod Švicarske.

Strijelci za Španiju su bili Joselu i Fabian Ruiz u prvom dijelu te Ruiz još jednom u nastavku kao i Ferran Torres dok je za domaće precizan bio Zeki Amdouni u finišu prvog dijela.

U sljedećem kolu Španci će dočekati Dansku dok će Švicarska gostovati kod selekcije Srbije.