Euro 2020
0

Tok utakmice: Belgija - Portugal 1:0

U terminu od 21 sat igrao se duel osmine finala Evropskog prvenstva u nogometu između selekcija Belgije i Portugala, a tekstualni prijenos meča mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

Belgija - Portugal 1:0 (Hazard T. 42')

90+4' - Felix šutira pored gola, čini se da će Portugal ispasti s Eura već u prvoj nokaut fazi.

90' - Igrat će se pet minuta sudijske nadoknade.

88' - Nova velika šansa za Portugal, sada je Andre Silva pokušao, ali je Courtois nekako odbranio njegov udarac.

84' - Stativa! Guerreiro je šutirao, okvir gola spašava Belgiju.

82' - Velika šansa za Portugal! Bruno Fernandes je ubacio iz kornera, a udarac glavom Rubena Diasa brani Courtois.

81' - Žuti karton i za Alderweirelda jer je nabio loptu nakon što je sudija svirao prekršaj za Portugal.

80' - Šansa za Portugal, ali je Andre Silva nakon centaršuta Brune Fernandesa šutirao glavom preko gola.

79' - Danilo i Sergio Olivera na terenu umjesto Palhinhe i Sanchesa.

76' - Prekid igre u ovim trenucima, Pepe je izgubio kontrolu i udario Lukakua. Dobio je žuti karton, a igra se ubrzo nastavila.

73' - Ronaldo je šutirao samo u živi zid, sve manje vremena za Portugal da dođe do poravnanja.

72' - Žuti karton je dobio Vermaelen, Ronaldo će imati šansu iz slobodnog udarca.

68' - Renato Sanchez je opet pokušao s distance, još jednom daleko od gola i bez prave opasnosti po gol Belgije.

63' - Lukaku je sada pokušao, prvi put na ovom meču, ali lopta ide preko gola.

58' - Najbolja šansa za Portugal u drugom poluvremenu! Ronaldo je dodao do Jote, a njegov udarac odlazi preko gola.

55' - Bernardo Silva i Mourinho su izašli s terena, ušli su Joao Felix i Bruno Bernandes. Portugal baca sve karte u napad.

51' - Dalot je dobio žuti karton nakon što je nabio loptu poslije sudijskog zvižduka.

51' - Portugal, baš kao i u prvom poluvremenu, prepušta loptu Belgiji i svoju šansu će čekati iz kontranapada.

47' - Izmjena u ekipi Belgije, povrijeđeni De Bruyne je izašao iz igre, a na terenu je Mertens.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. S centra su krenuli igrači Portugala.

Prvo poluvrijeme

Belgija - Portugal 1:0 (T. Hazard 42')

45' - Igrat će se još jedna minuta sudijske nadoknade.

45' - Joao Palhinha (Portugal) je zaradio žuti karton.

Belgija - Portugal 1:0 (Thorgan Hazard 42')

42' - Gooooooooool! Belgija vodi protiv Portugala, strijelac sjajnog gola je Thorgan Hazard koji je raspalio loptu s nekih 25 metara i pogodio za vodstvo svog tima. Gol pogledajte ovdje.

37' - Meunier je atraktivno pokušao u stilu Luke Modrića vanjskim dijelom stopala, ali preko gola.

35' - Jako loša utakmica u Sevilli. Igra se vrlo oprezno i većinom na sredini terena.

25' - Dobra šansa za Portugal! Ronaldo je pokušao iz slobodnog udarca s desne strane, ali Courtois brani.

22' - Sanchez je pokušao s nekih 30 metara, ali lopta odlazi pored gola. Na polovini smo prvog poluvremena, još uvijek nema pogodaka.

18' - Znatno je pao tempo igre, većinom se sve dešava na sredini terena i bez opasnosti po jedan ili drugi gol.

10' - Prvi pokušaj Belgije, probao je Hazard s distance, ali preko gola.

6' - Velika šansa za Portugal! Sanchez je uzeo loptu na sredini terena, dodao do Jote koji je ostao sam na lijevoj strani, ali je loše šutirao i poslao loptu pored gola. Mogao je Portugal sada do vodstva...

1' - Utakmica je počela. S centra su krenuli igrači Belgije.

20:55 - Igrači su izašli na teren, u toku je intoniranje himni, a nakon toga nas očekuje i početak utakmice.

Najava

20:50 - Jedan od dva derbija osmine finala Evropskog prvenstva igra se u Sevilli između selekcija Belgije i Portugala, a sigurno da će pobjednik ovog duela odmah dobiti epitet jednog od glavnih favorita za osvajanje smotre najboljih evropskih selekcija.

Belgija je grupnu fazu prošla s tri pobjede u grupi sa Danskom, Finskom i Rusijom, dok je Portugal puno teže od očekivanog prošao u grupi sa Njemačkom, Francuskom i Mađarskom, posebno nakon što su prvi meč protiv Mađara slavili s ubjedljivih 3:0.

Portugal je sve svoje slabosti pokazao upravo u meču protiv Njemačke gdje su primili četiri, a postigli dva pogotka, no nošeni sjajnim Cristianom Ronaldom koji je već postigao pet pogodaka, sigurno da ovaj tim ima veliki motiv da što duže ostane u takmičenju i, ukoliko im se otvori prilika, odbrani naslov prvaka koji su osvojili prije pet godina.

S druge strane, za Belgiju je ovo vjerovatno i najbolja šansa generacije da osvojio jedno veliko takmičenje, a glavne zvijezde tima Kevin De Bruyne, Eden Hazard i Romelu Lukaku sigurno će biti silno motivisani da najbolje svoje izdanje pokažu upravo protiv Portugala.

Glavni sudija ovog meča je njemački arbitar Felix Brych.

Sastavi

20:30 - Belgija: Courtois, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen, Meunier, Witsel, Tielmans, T.Hazard, De Bruyne, E.Hazard i Lukaku.

Na klupi Belgije su: Mignolet, Sels, Boyata, Carrasco, Mertens, Denayer, Dendoncker, Benteke, Batshuayi, Trossard, Doku i Praet.

Portugal: Patrício, Guerreiro, Pepe, R.Dias, Dalot, Palhinha, Renato Sanches, Moutinho, Jota, B.Silva i Ronaldo.

Na klupi Portugala su: Lopes, Rui Silva, Nelson Semedo, Fonte, Andre Silva, Bruno Fernandes, Danilo, Ruben Neves, Pedro Goncalves, Joao Felix, Sergio Oliveira i Nuno Mendes.

20:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice osmine finala Evropskog prvenstva u nogometu između selekcija Belgije i Portugala. Meč se igra u Sevilli s početkom u 21 sat.