13

Tok utakmice: Sarajevo - Široki Brijeg 1:3

N. M.
(Foto: T. S./Klix.ba)
Nogometaši Sarajeva i Širokog Brijega danas su odigrali svoj prvi meč WWin lige Bosne i Hercegovine u 2024. godini, ekipe su se sastale na stadionu Asim Ferhatović Hase, a tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Završena je utakmica na Koševu. Široki Brijeg je pobijedio rezultatom 3:1.

90+3' - Hasić pravi jako grub prekršaj i dobija žuti karton.

90' - Pet minuta sudijske nadoknade.

90' - Buljan ulazi u igru umjesto Mamića kod Širokobriježana.

87' - GOOOOL! Mustafić je postigao nevjerovatan utješni gol za Sarajevo! 3:1 je sada nakon što je veznjak Bordo tima pogodio topovskim udarcem s 25 metara. Bio je to prvi udarac u okvir gola za nogometaše Sarajeva na meču.

85' - Sada je pomoćni sudija propustio signalizirati ofsajd u prethodnom kontranapadu Širokog. Na ponovljenom snimku se jasno vidi da je Chinedu na startu kontranapada bio u nedozvoljenoj poziciji.

84' - Nestvaran promašaj gostiju nakon kontranapada! Capan je promašio gotovo prazan gol. Uspio ga je izblokirati jedan igrač Sarajeva na gol-crti.

84' - Tomić mijenja Ćavara kod gostiju.

80' - Veliki broj navijača već je napustio Koševo ogorčen igrom i rezultatom svojih ljubimaca.

78' - Capan je centrirao, Kapetanović je loše reagovao, a rezervista Mišić lagano ubacuje loptu u gol za ogromnih 3:0!

77' - GOOOOL! Mišić pogađa za potpuni potop Sarajeva! 3:0 je za Široki!

77' - Chinedu je postigao gol za Široki Brijeg, a on je poništen jer je dosuđen nepostojeći ofsajd.

76' - Mamić je sada izašao sam pred Ilieva, a makedonski golman brani i spašava Sarajevo potopa.

73' - Capan, Chinedu i Mišić ulaze kod gostiju, a teren su napustili Kuprešak, Bagarić i Lukić.

70' - Trener Širokog Skender je zbog prigovora dobio žuti karton.

67' - Sarajevo je i dalje bez šuta u okvir gola.

65' - Nova izmjena Rožmana. Poslao je na teren Čatakovića umjesto Julardžije i sada baca sve karte u napad.

63' - Matanović i Mustafić su zamijenili Ziljkića i Buljubašića kod Sarajeva.

62'- Kapetanović faulom zaustavlja opasan kontranapad Širokog i dobija žuti karton.

59'- Sarajevo izgleda smušeno i nakon drugog gola. Nemaju domaći pravi odgovor na fantastično otvaranje drugog poluvremena Širokobriježana.

56' - Istrčali su gosti sjajnu kontru, Kuprešak je izašao sam pred Ilieva i matirao ga za velikih 2:0.

53' - GOOOOL! Kuprešak je sada pogodio za potpuni šok na Koševu! Široki vodi sa velikih 2:0!

48' - Bender je ispucao loptu, Beganović užasno interveniše petom i dodaje loptu do Lukića, koji s 20 metara iskosa s lijeve strane pogađa dalji gornji ugao gola Sarajeva za 1:0!

46' - GOOOOL! Lukić je eurogolom doveo u vodstvo Široki! 1:0!

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Završeno je prvo poluvrijeme utakmice. Nismo vidjeli golove, ali ni prave prilike.

45' - Dvije minute sudijske nadoknade.

44' - Ne dešava se ništa vrijedno pomena u posljednjih pet minuta.

39' - Mnogo dalekometnih pokušajagledamo danas. Sada su probali Ćavar na jednoj, a onda Hasić na drugoj strani, ali još nisu podesili nišanske sprave. Slaba nogometna predstava na najvećem bh. stadionu.

36' - Ziljkić je šutirao iz slobodnjaka s 20 metara, ali pogodio je samo živi zid.

31' - Golman Sarajeva Iliev je uz dosta problema ukrotio jedan silovit udarac gostiju s 30 metara.

28' - Imao je sada Široki Brijeg situaciju dva na jedan, ali Ćavar je sve upropastio lošim dodavanjem. Beganović je spasio domaće.

26' - Oliveira je glavom nakon ubačaja Ziljkića loptu poslao preko gola gostiju.

25' - Ćavar s 25 metara šutira pravo u dobro postavljenog Ilieva.

21' - Penaranda s ivice kaznenog prostora šutira pored lijeve stative gola gostiju. Bila je to najbolja šansa u dosadašnjem toku utakmice.

20' - Sarajevo od starta ima jalovu inicijativu, prošlo je 20 minuta, a još čekamo na prave prilike.

17' - Penaranda je bio u prodoru, ali na kraju slabo šutira.

12' - Ćavar je šutirao s 25 metara, ali lopta je otišla preko gola i nije zabrinula golmana Ilieva.

11' - U ovom trenutku na južnu tribinu stadiona Koševo ulaze navijači Širokog Brijega Škripari, koji su doputovali s jednim autobusom na ovo gostovanje.

Škripari nakon 15 godina na Koševu (Foto: T. S./Klix.ba)

9' - Ima Sarajevu inicijativu na početku utakmice, ali još čekamo na prave šanse.

6' - Aničić fantastičnom dugom loptom pronalazi Hasića, ali loše je ofanzivac Sarajeva primio loptu u kaznenom prostoru gostiju.

3' - Lukić je bio sam krenuo ka golu Sarajeva i golmanu Ilievu, ali signaliziran je ofsajd.

1' - Počela je prva utakmica na Koševu ove godine.

12:55 - Nogometaši izlaze na teren, uskoro će započeti utakmica na Koševu

12:50 - Glavni sudija ove utakmice bit će Sabrija Topalović iz Zenice, a njegovi pomoćnici su Senad Ibrišimbegović iz Travnika i Mirza Demir iz Kaknja. Četvrti arbitar je Dražen Marić iz Bijeljine.

12:45 - U posljednjih pet međusobnih duela ovih timova vidjeli smo dvije pobjede Sarajeva, dvije Širokog Brijega i jedan remi. Gol razlika je 6:5 u korist tima s Pecare.

Sarajevo je trenutno četvrti tim na tabeli sa 33 boda, a Široki Brijeg je tek osmi sa 22 boda.

12:40 - Ove godine su Sarajevo i Široki Brijeg dosad odigrali po jednu zvaničnu utakmicu, a radi se o duelima Kupa Bosne i Hercegovine. Sarajevo je u osmini finala eliminisalo Slobodu, Široki Brijeg Stupčanicu, a interesantno je da su oba tima dalje prošla nakon bolje izvođenja penala.

12:35 - Treneri Simon Rožman i Dino Skender odabrali su sastave timova za ovaj okršaj, a oni izgledaju ovako:

Sarajevo: Iliev, Kapetanović, Aničić, Đuričković, Beganović, Julardžija, Buljubašić, Hasić, Penaranda, Ziljkić i Oliveira.

Široki Brijeg: Bender, Pranjić, Prusina, Mašić, Bagarić, Marin, Mamić, Mi. Matić, Ćavar, Kuprešak, Lukić.
12:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 19. kola WWin lige BiH između Sarajeva i Širokog Brijega.