Premijer liga BiH
0

Tok utakmice: Zrinjski - Sarajevo 1:0

Na stadionu Pod Bijelim brijegom u Mostaru igrao se derbi 14. kola nogometne Premijer lige BiH između HŠK Zrinjski i FK Sarajevo, a tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

Rezultat i strijelac:

Zrinjski - Sarajevo 1:0 (Bilbija 40')

90+2' - Bilbija uz velike ovacije izlazi s terena, Mašić je na terenu.

90+1' - Jukić je probao, ali Dizdarević brani. Nakon toga Oremuš je napravio prekršaj, a do kraja utakmice ostale su dvije minute.

90' - Opasan napad Zrinjskog, ali od svega samo gol-aut. Igrat će se još tri minute sudijske nadoknade.

89' - Sami finiš utakmice, još minuta regularnog dijela i sudijska nadoknada dijeli Plemiće od pobjede.

82' - Jukić umjesto Tičinovića na terenu, a Tešija umjesto Bašića. Čorlukla je nakon toga probio po desnoj strani i izborio korner za svoj tim, no nije bilo opasnosti po gol Dizdarevića.

80' - Šansa za Zrinjski, Bašić je šutirao s nekih 20-ak metara, ali preko gola. Oremuš je u međuvremenu dobio žuti karton.

78' - Opet bez opasnosti po gol Zrinjskog, domaći igrači su to lagano očistili i opet došli u posjed lopte.

77' - Korner za Sarajevo, izborio ga je Oremuš.

74' - Posljednji adut trenera Sarajeva Gorana Sablića je kapiten kluba Krste Velkoski, a on je na terenu umjesto Andreja Đokanovića.

72' - Još uvijek puno bolja igra domaćeg tima koji traži drugi gol kojim bi vjerovatno i riješio pitanje pobjednika.

68' - Nova velika šansa za Zrinjski! Tičinović je probio po desnoj strani, a njegov udarac nakon driblinga otišao je malo pored gola Bordo tima. Jedan gostujući igrač je dirao loptu pa će domaći tim imati korner.

67' - Velika šansa za Zrinjski! Bilbija je dobio jednu loptu na nekih 10 metara od gola, ali je njegov udarac otišao pored gola.

65' - Još 25 minuta do kraja regularnih 90 minuta. Sarajevo nešto aktivnije nakon izmjena, ali je to daleko od onoga što bi trebali uraditi da ugroze gol Plemića.

62' - Izmjene i u domaćoj ekipi. Juranović i Memija izlaze, a na terenu su Bekić i Malekinušić.

60' - Oremuš je ušao mjesto Bodula, a Bagarić umjesto Kobiljara.

56' - Žuti karton za Kobiljara zbog prigovora.

55' - Bordo tim još uvijek bez prave akcije u drugom poluvremenu.

48' - Puno bolja igra Zrinjskog na otvaranju drugog poluvremena.

46' - Tičinović je šutirao iskosa, lopta je proletjela pored stative gola Sarajeva.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Mostaru. Fanimo umjesto Ševelja ušao u igru, a iako se u prvom trenutku činilo da će i Bagarić ući u igru, to se nije desilo.

HT - Završno je prvo poluvrijeme.

45' - Nastavljaju se napadi domaćeg tima koji potpuno zasluženo vodi u prvom poluvremenu.

40' - Goooooooooooool! Sjajan pogodak Bilbije iz slobodnog udarca za vodstvo Plemića! Najbolji igrač Premijer lige BiH je sjajno prebacio živi zid i doveo svoj tim u vodstvo.

38' - Lijepa akcija Zrinjskog, Memija je na kraju šutirao, ali Lazić blokira.

35' - Ulazimo u posljednjih deset minuta prvog poluvremena. Žuti karton je dobio i Ševelj.

32' - Velika šansa za Sarajevo! Ahmetović je šutirao s nekih 15-16 metara, ali lopta odlazi malo preko gola. U međuvremenu je Bodul zbog prigovora dobio žuti karton.

30' - Prvi opasan napad Sarajeva, Hebibović je šutirao, ali Barišić blokira.

27' - Zrinjski još uvijek dominantan, ali domaćin ne može doći do gola.

20' - Nastavlja se ofanziva domaćeg tima, imali su još jedan opasan napad preko Bašića, ali samo korner.

19' - Najbolja šansa za Zrinjski! Bio je to još jedan dobar napad Plemića po lijevoj strani, lopta je na kraju došla do Tičinovića koji je bio sam ispred Dizdarevića, no nije najbolje zahvatio loptu.

15' - Savić je sada probao s distance, ali je Dizdarević još jednom siguran. Još uvijek čekamo prvi napad Bordo tima.

12' - Sarajevo još uvijek nijednom nije "stalo na loptu", znatno bolja igra Zrinjskog na otvaranju meča.

10' - Žuti karton je dobio i trener Zrinjskog Sergej Jakirović zbog prigovora. Puno tenzija u prvih 10 minuta.

9' - Još jednom je pao Juranović, opet su svi domaći navijači i igrači tražili penal, ali je Mujić još jednom samo odmahnuo rukama. Čini se da je Lazić udario Juranovića, ali Mujiću to nije bilo dovoljno za kazneni udarac.

8' - Juranović je oboren u kaznenom prostoru Sarajeva, ali mu je Elvis Mujić pokazao žuti karton zbog simuliranja.

5' - Nova šansa za Zrinjski! Bilbija je dodao povratnu loptu do Zlomislića, on šutira s nekih 17-18 metara, ali udarac nije bio dovoljno jak i Dizdarević je to odbranio.

Navijači Sarajeva se okupili u velikom broju na rođendanskoj zabavi u Hastahani

2' - Novi napad Zrinjskog, ovaj put preko Juranovića, ali je odbrana Sarajeva reagovala i izbacila loptu u korner. Nakon ubačaj iz ugla Dizdarević je uhvatio loptu.

1' - Odmah šansa na početku utakmice. Memija je probio po lijevoj strani, ušao u sredinu i šutirao, ali golman Dizdarević brani.

1' - Utakmica je počela.

16:55 - Sve je spremno za početak derbi susreta u Mostaru. Vrijeme je oblačno, a temperatura vazduha je 16 stepeni.

16:50 - Danas su odigrana već dva susreta 14. kola, a oba su završena bez pobjednika. Velež je u Prijedoru remizirao protiv Rudara rezultatom 2:2, dok je susret između Leotara i Slobode u Trebinju završen rezultatom 1:1.

16:40 - Mostarci se nalaze dvije pozicije i devet bodova iznad Sarajeva i eventualni trijumf danas unazadio bi goste u borbi za sam vrh tabele, dok bi Plemićima to bio veliki korak ka jesenjoj tituli prvaka.

16:30 - Bh. nogometni arbitar Elvis Mujić, nakon što je nedavno odbio suditi u meču između Borca i Sarajeva, ovaj put će suditi Bordo timu i to u derbiju 14. kola Premijer lige BiH protiv Zrinjskog.

Pomagat će mu Goran Dujak iz Odžaka i Damir Lazić iz Brčkog. Četvrti sudija je Sabrija Topalović iz Zenice, a delegat Milan Janković iz Trebinja.

Poznati su sastavi za današnji derbi

16:30 - Zrinjski meč počinje u sastavu: Soldo, Barišić, Bašić, Ćorluka, Zlomislić, Savić, Jakovljević, Memija, Juranović, Tičinović i Bilbija.

Na klupi Plemića su: Kukić, Jukić, Tešija, Sabljić, Malekinušić, Mašić, Bekić, Gadže i Magdić.

Za Sarajevo od prve minute igraju: Dizdarević, Šabanović, Lazić, Hebibović, Đokanović, Ahmetović, Bodul, Ševelj, Palić, Dupovac i Kobiljar.

Na klupi Bordo tima su: Šahinović, Oremuš, Velkoski, Ramić, Varešanović, Bagarić, Kurdić, Trako i Fanimo.

16:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos derbi utakmice 14. kola nogometne Premijer lige BiH između HŠK Zrinjski i FK Sarajevo. Susret se igra na stadionu Pod Bijelim brijegom u Mostaru s početkom u 17:00 sati.