Grupa F
1

Utakmica Portugal - Češka Republika iz minute u minutu

E. K.
Posljednja utakmica prvog kola grupne faze između Portugala i Češke Republike na rasporedu je večeras, a tekstualni prijenos možete pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice u Leipzigu, Portugalci su teže od očekivanog pobijedili Češku Republiku.

90+2' - Pedro Neto je ubacio, loša reakcija odbrane Češke Republike i lopta je došla do Conceicaoa koji je pogodio svega dvije minute nakon ulaska u igru.

90+2' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Portugal je preokrenuo rezultat.

88' - Nakon centaršuta s desne strane Ronaldo je pogodio stativu, a na odbijenu loptu je natrčao Jota i pogodio mrežu gola Češke. Ipak, gol je poništen zbog nedozvoljene pozicije Cristiana Ronalda.

88' - GOL JE PONIŠTEN ZBOG OFSAJDA CRISTIANA RONALDA!

87' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Portugal je preokrenuo rezultat.

81' - Izuzetno opasno je bilo ispred gola Portugala, ali udarac Součeka ne pronalazi put do gola Portugala.

78' - Opasan udarac Vitinhe, ali je golman Češke Republike odbio loptu u korner nakon kojeg nije bilo opasnosti po Čehe.

69' - Nakon ubacivanja Vitinhe, lopta je došla do Nuna Mendesa na lijevu stranu koji je šutirao, a golman Češke je odbio loptu od Hranca te je ona potom završila u mreži.

69' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Portugal se vratio.

62' - Provod je sjajno pogodio nakon dodavanja Coufala i šokirao Portugalce.

62' - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Češka Republika vodi.

58' - Tukao je Ronaldo iz slobodnog udarca, ali nije uspio savladati češkog golmana.

55' - Centaršut Brune ne pronalazi nikog od Portugalaca.

55' - Ubacio je Ruben Dias s desne strane, a Ronaldov udarac izblokiran na putu ka golu. Portugal će imati korner.

46' - Počelo drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme jako loše utakmice u Leipzigu.

45' - Minuta nadoknade.

45' - NAJVEĆE UZBUĐENJE DOSADAŠNJEG DIJELA SUSRETA. Ronaldo je pokušao, ali golman Čeha brani njegov udarac.

38' - Slaba utakmica u Leipzigu, očekivali smo mnogo više.

26' - Moglo je biti izrazito opasno ispred gola Čeha, ali je Leao zakasnio na loptu i propala je dobra šansa za Portugalce.

8' - Ronaldov udarac glavom odlazi pored gola.

1' - Počela utakmica u Leipzigu, prvi s centra su krenuli Portugalci.

20:58 - Iako lopta još nije ni krenula s centra, ispisana je historija Evropskih prvenstava budući da će Pepe postati najstariji igrač koji je ikad nastupio na Euru.

Pepe trenutno ima 41 godinu i 113 dana te je pretekao Mađara Gabora Kiralyja koji je u trenutku nastupa imao 40 godina i 86 dana.

Također i Cristiano Ronaldo će večerašnjim nastupom postati apsolutni rekorder sa šest nastupa na smotri najboljih evropskih selekcija.

20:55 - Uskoro nas očekuje intoniranje nacionalnih himni.

20:50 - Glavni sudija meča je Marco Guida iz Italije s pomoćnicima Filippom Melijem i Giorgijem Perettijem dok je četvrti sudija Rade Obrenović iz Slovenije.

U VAR sobi su Massimiliano Irrati i Paolo Valeri iz Italije te Fedaayi San iz Švicarske.

20:40 - Selektori Portugala i Češke Republike Roberto Martinez i Ivan Hašek su odabrali početne postave za ovaj duel.

Portugal: Diego Costa; Dalot, Pepe, Ruben Dias; Joao Cancelo, Bernardo Silva, Bruno Fernandes, Vitinha, Nuno Mendes; Ronaldo, Leao. Na klupi su ostali: Rui Patricio, Jose Sa, Nelson Semedo, Joao Palhinha, Goncalo Ramos, Joao Felix, Danilo, Goncalo Inacio, Joao Neves, Matheus Nunes, Ruben Neves, Diogo Jota, Antonio Silva, Pedro Neto, Francisco Conceicao.

Češka Republika: Stanek; Holeš, Hranač, Krejči; Coufal, Šulc, Souček, Provod, Doudera; Schick, Kuchta. Na klupi su ostali: Kovar, Jaroš, Zima, Vitik, Barak, Ševčik, Hložek, Chytil, D. Jurašek, Černy, Chory, Lingr, Červ, Vlček, M. Jurašek.

20:35 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos prve utakmice grupe F između Portugala i Češke Republike.