Prvenstvo BiH
104

Velež ponovo razočarao navijače, Igman na stadionu Rođeni osvojio prvi bod u sezoni

Detalj s utakmice (Foto: FK Igman)
Nogometaši Veleža i Igmana podijelili su bodove na stadionu Rođeni u 5. kolu Wwin lige BiH odigravši neriješeno 1:1.

Početak utakmice protekao u brojnim greškama na obje strane, a prvu veliku priliku imao je Milak u 20. minuti kada je loše šutirao glavom iz neposredne blizine.

Uslijedio je period utakmice u kojem je Igman bio bolji, ali je Velež u 33. minuti došao u vodstvo. Mlinarić je bio strijelac nakon što je prethodno Milak probio i oštro centrirao.

Ipak, u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Igman je došao do izjednačenja. Nakon što je Hebibović bio uporan, lopta je došla do Nurkovića, a posuđeni igrač Sarajeva je lijepo pogodio za 1:1.

Uzbuđenja nije bilo na početku drugog poluvremena, a Velež je zaprijetio u 69. minuti kada je Lauš šutirao pored gola.

Igra se potom do kraja utakmice potpuno "umrtvila" pa Velež uprkos inicijativi nije uspijevao stvoriti veliki broj prilika i samim time doći do novog vodstva i pobjede. Ostalo je 1:1.

Velež je tako došao do četvrtog osvojenog boda u četiri utakmice, a nakon reprezentativne pauze gostovat će Slobodi. S druge strane, Igman je osvojio prvi bod u novoj sezoni nakon tri početna poraza. U narednom kolu Igman će ponovo gostovati, ovaj put Radniku.