Bundesliga
148

Veliki povratak Luke Jovića: Ušao s klupe i zabio dva gola za pobjedu Eintrachta

N. K.
Joviću godi igranje u Eintrachtu (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Eintrachta pobijedili su na Deutsche Bank Parku u okviru 16. kola Bundeslige ekipu Schalkea rezultatom 3:1, što im je bio četvrti uzastopni trijumf. Meč je obilježio i fantastičan povratak Luke Jovića koji je postigao dva gola za domaće.

Ekipa iz Frankfurta u vodstvo je došla u 28. minuti preko Silve, ali već u narednom napadu izjednačio je Hoppe. Ujedno je 1:1 bio i rezultat prvog poluvremena.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 62. minuti kada je u igri za domaće ušao Jović, koji se nedavno vratio u klub na pozajmicu iz Real Madrida.

Joviću je trebalo samo deset minuta da postigne pogodak za novo vodstvo Eintrachta i bilo je sasvim jasno da njegov transfer bio pun pogodak.

Međutim, to mu nije bilo dovoljno pa je u sudijskoj nadoknadi postigao još jedan pogodak za konačnih 3:1.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac kao kapiten predvodio je poraženu ekipu svih 90 minuta.

Eintracht je večerašnjom pobjedom prestigao Borussiju M'gladbach te se nalazi na sedmom mjestu Bundeslige. S druge strane, Schalke je i dalje na posljednjoj 18. poziciji.