Portugal pobijedio
16

Veliko iznenađenje u našoj grupi: Rezultat Slovačke i Luksemburga najviše odgovara BiH

Veliko iznenađenje desilo se u drugoj utakmici naše grupe u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo 2024. godine, a Slovačka i Luksemburg su odigrali meč bez pogodaka. U trećem meču, Portugal je bez većih problema pobijedio Lihtenštajn sa 4:0.

Iako je Slovačka bila bolji tim te je uputila čak 16 udaraca prema golu Luksemburga, na kraju nije uspjela doći do pobjede i svakako da ovaj rezultat najviše odgovora našim Zmajevima, koji su večeras u Zenici sa 3:0 bili bolji od Islanda.

U trećem meču, Portugal je bez većih problema pobijedio slabašni Lihtenštajn rezultatom 4:0.

Prvi gol za Portugalce je postigao Cancelo, zatim je Bernardo Silva pogodio za 2:0 u 47. minuti, da bi nakon toga Cristiano Ronaldo postigao dva pogotka za konačnih 4:0. Prvi je postigao u 51. minuti, a drugi u 63. minuti.

Naredni meč naša reprezentacija igra protiv Slovačke u gostima, dok će Luksemburg igrati protiv Portugala. Lihtenštajn će na svom terenu dočekati Island.