Plemići u 3. pretkolu KL
951

Zrinjski u Ljubljani pobijedio Bravo i nastavio evropski pohod

N. M.
Nogometaši Zrinjskog plasirali su se u treće pretkolo Konferencijske lige nakon što su sa 3:1 večeras u Ljubljani savladali domaći Bravo na terenu sportskog parka Šiško.

Tako su Plemići uspjeli nadoknaditi zaostatak iz prvog meča drugog pretkola iz Mostara, gdje su poraženi s 1:0 te sada nastavljaju svoj evropski pohod.

Današnja utakmica odigrana je u veoma teškim uslovima koje je uzrokovala snažna oluja u Ljubljani, a teren je većim tokom utakmice bio jako natopljen vodom.

Agresivno i ofanzivno je Zrinjski ušao u utakmicu i bio bolji u uvodnim minutama, ali prvi je ipak prijetio Bravo.

U 13. minuti je Pečar prevario Barišića i izašao sam pred Marića, ali golman Zrinjskog Marić ga uspijeva zaustaviti.

Tri minute kasnije poveo je predstavnik Bosne i Hercegovine u Evropi. Posavec je ubacio s lijeve strane, a Mulahusejnović sa 12-13 metara lijevom nogom sjajno šutira i pogađa za vodstvo Zrinjskog od 1:0.

Igrači Zrinjskog slave vodeći gol (Foto: HŠK Zrinjski Mostar)

Međutim, slavlje Zrinjskog nije dugo trajalo jer već u 21. minuti Tučić poravnava na 1:1.

Imao je Zrinjski tada sreće da odmah nije uslijedio preokret, pošto je Rodrigues sjajno skočio nakon ubačaja iz kornera i glavom loptu poslao tik pored stative.

Dugo potom nismo vidjeli uzbuđenja, a zatišje prekida bomba Ivančića iz slobodnjaka, koju ispod prečke vadi golman Brava. U 38. minuti nova šansa za Zrinjski. Ćuže je ukrao loptu jednom defanzivcu Brava i šutirao, a na kraju je lopta okrznula stativu i završila u gol-autu.

Slab nogomet gledali smo u drugom poluvremenu i takva igra nije nam nudila veća uzbuđenja, sve do 63. minute.

Tada Poplatnik izlazi sam pred Marića i promašuje zicer za Bravo, a kazna je stigla ekspresno! u 67. minuti Jakovljević na nekoliko metara od gola dočekuje jedan centaršut sa strane i zakucava loptu u mrežu za 2:1!

Do trećeg gola Zrinjski dolazi u 80. minuti, kada Mlinar postiže fenomenalan pogodak iz slobodnjaka za 3:1!

Do kraja je taj rezultat ostao na semaforu i Zrinjski se plasirao u trećem pretkolu, gdje ga čeka duel sa poraženim iz dvomeča Panathinaikosa i Botev Plovdiva.

Grčki Panathinaikos je u prvom meču slavio 2:1, a večeras se igra revanš u Bugarskoj.

Rezultat i strijelci:

Bravo - Zrinjski 1:3 (Tučić 21' / Mulahusejnović 16', Jakovljević 66', Mlinar 80')

Utakmica iz minute u minutu:

90' - Igrat će se četiri minute sudijske nadoknade u Ljubljani.

86' - Potpuno nevjerovatan promašaj domaćih! Neko od igrača Brava je sa četiri metra prebacio gol Zrinjskog!

84' - Šut Ćužea zaustavlja golman Brava, a na drugoj strani se sjajnom paradom istakao i Marić.

80' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Novi gol za Zrinjski! Sada je 3:1! Mlinar je spektakularno pogodio iz slobodnjaka!

78' - Ćorluka se ubacio iza leđa odbrane Brava, skočio na ubačaj saigrača, ali poslao je loptu preko prečke.

74' - Strijelca drugog gola Jakovljevića je zamijenio nekadašnji reprezentativac BiH Toni Šunjić.

70' - Trenutni rezultat vodi nas u produžetke jer je ukupno 2:2.

67' - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Ponovo vodi Zrinjski! 2:1 je za Plemiće, a strijelac je Jakovljević! Iz neposredne blizine je zakucao loptu u mrežu nakon centaršuta sa strane.

63' - Kolosalna prilika za Bravo! Poplatnik je izašao sam pred Marića s lijeve strane, ali na svu sreću promašuje gol predstavnika BiH.

62' - Mulahusejnović hvata volej na ivici kaznenog prostora, ali loptu je poslao daleko od gola domaćina.

61' - Abdurahimi je zamijenio Posaveca u redovima Zrinjskog.

59' - Tičinović odlično centrira s lijeve strane, ali nije uspio niko od Mostaraca da skrene loptu u mrežu.

58' - Jalovi napadi Zrinjskog u ovim trenucima. Nemaju Plemići pravu ideju kako ugroziti gol Brava.

51' - Malekinušić je bio u sjajnom prodoru po desnoj strani, ali pretjerao je na kraju i upropastio dobru priliku za Zrinjski.

50' - Aktivniji je Bravo na startu drugog dijela i pokušava ubačajima sa strane, ali uhvatio je sve te lopte golman Marić.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme utakmice. Zrinjski juri pobjedu makar za produžetke, a Ivanković je na teren umjesto Topića poslao Malekinušića.

Kraj prvog poluvremena. Rezultat je 1:1.

41' - Mulahusejnović za dlaku kasni na ubačaj Tičinovića s lijeve strane. Bio bi to siguran gol da je stigao na tu loptu.

40' - Kiša ne prestaje i teren je sada ekstremno natopljen vodom. Igra se u vaterpolo uslovima.

38' - Nova šansa za Zrinjski! Ćuže je ukrao loptu jednom defanzivcu Brava i šutirao, a na kraju je lopta okrznula stativu i završila u gol-autu.

36' - Sjajan šut Ivančića iz slobodnjaka! Ispod prečke je tu loptu izvadio golman Brava Orbanič i spriječio Zrinjski da opet povede!

35' - Zrinjski je potpuno bezopasan nakon postignutog gola Mulahusejnovića. Od tada viceprvak BiH nije napravio ništa ispred gola protivnika.

29' - Bolje sada na terenu stoji Bravo i diktira tempo igre. U potpunosti je preuzeo inicijativu.

24' - Velika šansa za Bravo! Rodrigues je skočio nakon ubačaja iz kornera i poslao glavom loptu malo pored stative! Imao je sreće sada Zrinjski.

21' - GOL! Poravnao je Bravo preko Tučića. Sada je 1:1 i Bravo ima prednost u ukupnom rezultatu od 2:1...

20' - Sada je ukupni rezultat izjednačen - 1:1 i stvari su vraćene na početak.

16' - GOOOOOOOOOOOL! Poveo je Zrinjski sa 1:0! Mulahusejnović! Posavec je ubacio s lijeve strane, a Mulahusejnović sa 12-13 metara lijevom nogom sjajno šutira i pogađa za vodstvo predstavnika BiH.

13' - Bravo je imao prvu priliku! Pečar je prevario Barišića i izašao sam pred Marića, ali golman Zrinjskog ga uspijeva zaustaviti.

11' - Nema uzbuđenja u ovim trenucima, a teren je izrazito težak za igru jer kiša i dalje pada pa je on jako natopljen.

6' - Konfuzno je sada reagovala odbrana Zrinjskog kod jednog napada Brava, ali uspjeli su Plemići izbiti loptu, a potom je nakon dalekometnog pokušaja hvata golman Marić.

4' - Pritisak Zrinjskog od samog starta, ali brane se dobro domaćini. Izblokirali su jedan dobar pokušaj Ivančića s 20 metara.

1' - Počela je utakmica u Ljubljani.

16:55 - Glavni sudija utakmice bit će Estonac Joonas Jaanovits, kojem će pomagati Aron Harsing i Neeme Neemlaid.

16:50 - Podsjećamo, sinoć je svoju evropsku avanturu okončalo Sarajevo porazom od Spartaka u Trnavi 3:0, dok je Borac ispao iz Lige prvaka od PAOK-a s ukupnih 4:2, te takmičenje nastavlja u Evropskoj ligi.

Još ranije je iz Evrope ispao Velež, kojeg je u prvom pretkolu eliminisao andorski Inter Escaldes.

16:45 - Zrinjski je bio bolji rival u prvom meču, ali je propustio mnogo prilika, a Bravo je slavio s 1:0 golom Ivanšeka iz 16. minute.

16:40 - Bravo je u prvom meču u Mostaru prošle sedmice slavio s minimalnih 1:0, pa će Zrinjski večeras tražiti preokret kako bi prošao dalje.

16:35 - Glavobolju domaćinu pred početak utakmice zadala je oluja koja je pogodila Ljubljanu, a teren stadiona na kojem će se igrati meč natopljen je vodom.

Ljubljana | Teren nakon kiše

Nešto više od pola sata do početka susreta. 🌧️

Posted by HŠK Zrinjski Mostar on Thursday, August 1, 2024

16:35 - Treneri Aleš Arnol i Mario Ivanković odabrali su sastave za ovaj susret, a oni izgledaju ovako:

Bravo: Orbanić, Jovan, Rodrigues, Jakšić, Španring, Ivanšek, Selan, Štravs, Stanković, Pečar i Tučić.

Na klupi su Dakić, Likar, Trdin, Poplatnik, Benkič, Šabotić, Hojč, Stojanoski, Gidado, Hribar.

Zrinjski: Marić, Tičinović, Barišić, Jakovljević, Ćorluka, Ivančić, Posavec, Mlinar, Ćuže, Topić i Mulahusejnović.

Na klupi su Karačić, Sabljić, Kiš, Mamić, Malekinušić, Ramić, Savić, Prskalo, Šunjić, Memija, Magdić, Abdurahimi.

16:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na direktan tekstualni prijenos utakmice drugog pretkola Konferencijske lige između Brava i Zrinjskog.