227

Rukometaši Danske pobijedili Hrvatsku i ostavili je bez šansi za polufinale

H. H.
Detalji s utakmice između Danske i Hrvatske (Foto: EPA-EFE)
Rukometna reprezentacija Danske savladala je Hrvatsku rezultatom 27:25 i tako je gotovo osigurala plasman u polufinale, a Kauboje je ostavila bez šansi za borbu za medalje.

Desetkovana Hrvatska je igrala vrlo dobro i parirala je aktuelnim svjetskim šampionima većim dijelom meča, ali više od časnog poraza nisu mogli.

Danska je sjajno otvorila meč i u 18. minuti povela je 8:4, ali potom se razbranio iskusni Mirko Alilović što su Kauboji znali materijalizovati.

Izjednačili su na 10:10 i mogli su čak do preokreta, ali dobro je branio i Landin, te se na odmor otišlo prednošću Danaca 12:11.

I drugo poluvrijeme je počelo mini-serijom Danaca koji su poveli 15:12, a iako su Hrvati u nekoliko navrata uspjeli da im zaprijete, na kraju su svjetski prvaci slavili u jako kvalitenoj utakmici.

Hansen je predvodio Dance sa sedam golova, Jakobsen je dao šest, a Gidsel pet. Kod Hrvata najefikasniji je bio Marić sa osam, a Lučin je dodao četiri pogotka.