19

Tok utakmice: Azerbejdžan - BiH 4:2

D. P.
Detalj s utakmice (Foto: UEFA)
Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine današnjim porazom od Azerbejdžana rezultatom 2:4 okončala je debitantski nastup na Evropskom prvenstvu. Meč iz Amsterdama u tekstualnom prijenosu uživo mogli ste pratiti na portalu Klix.ba

FT - Kraj utakmice i prvog velikog takmičenja za BiH. Evropsko prvenstvo napuštamo bez osvojenih bodova. 40' - Gallo pogađa praznu mrežu BiH i ovjerava pobjedu Azerbejdžana osam sekundi prije kraja.

40' - Radmilović je propustio zicer s dva metra. Odbranio je Huseynli.

40' - Minut nade za BiH! Azerbejdžan je u posjedu lopte.

38' - Stopostotna šansa za BiH! Jelić je izašao sam pred Huseynlija, ali je "špicem" šutirao pored gola.

37' - Velika šansa za Kahvedžića, ali je njegov udarac odbranio Huseynli.

37' - Još četiri minute nade. Selektor Krezo je tražio time-out.

35' - Golman Milanović je u igri i tražimo pogodak za poravnanje s igračem više u polju.

33' - GOL! Fantastičan pogodak Vilelle i Azerbejdžan ponovo vodi.

32' - Azerbejdžan je sada kompletan, a tribinama odjekuje "Hoćemo pobjedu".

31' - GOOOOOOOOL! Sjajna akcija bh. futsalera s igračem više, a Kahvedžić je pogodio za 2:2.

30' - Filipinho dobija crveni karton. Jedan od najbitnijih igrača Azerbejdžana napušta igru.

30' - Vilella je napravio sjajan prodor po desnoj strani i šutirao silovito, ali je lopta otišla nekoliko centimetara od gola.

29' - Pokušaj Boškovića nakon povratne lopte iz kornera odlazi visoko preko gola.

28' - Vassoura u stopostotnoj šansi, nevjerovatni Galić brani i ovo.

28' - Šutira Bolinha, ali ponovo Galić. To je bh. golmanu četvrta odbrana u nastavku.

27' - Galić ponovo fantastično brani u situaciji "jedan na jedan". Čordarov ga je pogodio u glavu.

26' - Kahvedžić šutira s distance, ali pored gola. Trenuci odlične igre bh. reprezentacije.

24' - Filipinho u velikoj šansi, ali ponovo Galić izvrsno brani.

23' - Velika šansa za Azerbejdžan. Vilella je izašao sam pred golmana Galića, prošao ga, ali je naš čuvar mreže uspio nekako intervenisati.

21' - Počelo je drugo poluvrijeme! Sretno BiH!

HT - Kraj prvog poluvremena! Imamo za čime da žalimo jer smo imali veći broj prilika i ozbiljnije šanse, ali je nedostajalo preciznosti.

20' - Sama završnica prvog poluvremena, Azerbejdžan kontroliše igru.

19' - Sada izvrsna prilika i za Aladžića, ali je silovito šutirao tik pored stative.

17' - Arnautović u prilici, ali Huseynli odlično brani. Već četvrta intervencija večeras.

15' - Mirniji dio igre u Amsterdamu. Lopta je više u posjedu BiH, ali Azerbejdžan ima prednost.

12' - GOOOOOOOOOL! Radmilović sjajno pogađa s bijele tačke.

12' - Penal za BiH! Fauliran je Aladžić.

11'- GOOOL! Eduardo je pogodio za 2:0. Radmilović je tražio faul jer je oboren, ali sudije se nisu oglasile.

9' - BiH ima gromoglasnu podršku navijača. Iako tribine nisu ispunjene, popularni BH Fanaticosi prave sjajnu atmosferu.

8' - Odlična šansa ponovo za Kahvedžića. Povratnu loptu iz kornera neometan je šutirao pored gola.

8' - Ostaje žal za propuštenim prilikama. BiH je bila bolja do gola i imala je tri odlične šanse, ali je Azerbejdžan poveo.

7' - GOL! Azerbejdžan je poveo nakon spektakularnog pogotka Bolinhe.

6' - Prvi žuti karton dobio je Jelić. Već četvrti faul za BiH.

5' - Već treći timski faul za našu reprezentaciju. Radmilović je prošao bez žutog kartona.

4' - Još jedna velika šansa za naše futsalere. Golman Galić je bacio loptu za Boškovića, ali je on pogodio stativu. Velika šteta!

2' - Stopostotna šansa za BiH! Nakon odlične akcije, Kahvedžić je bio sam pred golom Azerbejdžana, ali je golman fantastično odbranio.

2' - Azerbejdžan kontroliše igru na startu. Imao je i Vilella jedan šut, ali je izblokiran nakon slobodnog udarca.

1' - Počeo je susret u Amsterdamu. Sretno BiH!

17:21 - Igrači su izašli na parket i uslijedit će intoniranje himni.

17:14 - Selektor Ivo Krezo tvrdi u najavi da su igrači razočarani rezultatima u prva dva meča u kojima nismo osvojili niti jedan bod.

"Vidi se malo razočarenje kod igrača jer su svjesni prilike koju su imali i borbe za četvrtfinale protiv Gruzije. Odrađen je regeneracijski trening i igrači se polako dižu i nadam se da će igrači prihvatiti naše zamisli za utakmicu protiv Azerbejdžana", istakao je Krezo.

17:05 - Selektori su odredili sastave za današnji meč i oni izgledaju ovako:

BiH: Galić, Gašpar, Jelić, Aladžić i Kahvedžić.

Na klupi BiH su: Milanović, Bundavica, Sesar, Arnautović, Ivanković, Radmilović, Bošković, Pantić i Gosto.

Azerbejdžan: Huseynli, Felipinho, Eduardo, Vilela i Vassoura.

Na klupi Azerbedjžana su: Bolinha, Chovdarov, Farzaliyev, Gallo, Ahmadi i Atayev.

17:01 - Bh. futsaleri debituju na velikim takmičenjima, a u prva dva meča nisu uspjeli osvojiti niti jedan bod. Stoga, današnji duel protiv Azerbejdžana mogao bi donijeti historijski bod ili sva tri, tako da će izabranici Ive Kreze sigurno dati svoj maksimum, bez obzira što smo već ispali sa takmičenja.

17:00 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice trećeg kola grupne faze Evropskog prvenstva u futsalu između reprezentacija Azerbejdžana i BiH. Susret se igra u Ziggo Domu u Amsterdamu od 17:30 sati.