HNS BiH će od OHR-a tražiti osporavanje izbora Željka Komšića za člana Predsjedništva BiH
Udruženje Hrvatski narodni sabor BiH zatražit će od Ureda visokog predstavnika u BiH (OHR) da ospori izbor Željka Komšića za člana Predsjedništva BiH.
Udruženje Hrvatski narodni sabor BiH zatražit će od Ureda visokog predstavnika u BiH (OHR) da ospori izbor Željka Komšića za člana Predsjedništva BiH.
U Hrvatskom narodnom saboru Bosne i Hercegovine (HNS BiH) optužili su, kako su saopćili, bošnjačke stranke da odbijaju dogovor i da stvaraju dublje podjele.
Zastupnik SDA u Parlamentu Bosne i Hercegovine Šemsudin Mehmedović pozvao je bh. stranke da "ne ostavljaju Hrvate Čoviću, HDZ-u i Zagrebu", već da ih predlažu za svoje kandidatske liste. Na ovaj apel je reagirao Hrvatski narodni sabor BiH.
Predsjedništvo Hrvatskog narodnog sabora (HNS) na čelu sa Draganom Čovićem danas se okupilo u Domu HDZ-a BiH u Mostaru gdje održava svoju 33. sjednicu.
Iz Hrvatskog narodnog sabora poručuju da su javni istupi Bakira Izetbegovića otvoreni napad i pokušaj rušenja Dejtonskog mirovnog sporazuma.
Lider HDZ-a 1990 Ilija Cvitanović je referirajući se na zaključke HNS-a koji su danas doneseni u Mostaru kazao kako nema u njima nikakvih prevara ni ucjena i da ne treba zanemariti kako je HNS pružio ruku da se BiH napravi kao funkcionalna država.
Prvo vanredno zasjedanje Hrvatskog narodnog sabora (HNS) BiH na čelu s predsjednikom Draganom Čovićem počelo je zasjedanje u Mostaru gdje će donijeti ključne odrednice političkog djelovanja zbog izmjena Izbornog zakona Bosne i Hercegovine.
Hrvatski narodni sabor sutra će održati sjednicu u Mostaru, a u medije su procurili zaključci koji bi trebali biti usvojeni.
Šest mjeseci pregovora, međunarodnog medijatorstva i trodnevni zatvoreni format u Neumu nisu polučili rezultate. Dogovora za izborni zakon nema, a s obzirom na zakonski okvir i raspisivanje izbora za oktobar ove godine minimalne su šanse da će se nešto promijeniti.
Predsjednik Glavnog vijeća Hrvatskog narodnog sabora Bosne i Hercegovine Božo Ljubić uputio je predstavnicima međunarodne zajednice pismo u kojem analizira političku i institucionalnu krizu od Dejtona do danas.