Na ovoj temperaturi je najbolje prati posteljinu
Pranje posteljine na 90 stepeni u mnogim slučajevima može da ošteti posteljinu.
Pranje posteljine na 90 stepeni u mnogim slučajevima može da ošteti posteljinu.
Neredovno pranje posteljine može uzrokovati ozbiljne probleme koji će se odraziti na vašu kožu, kvalitet sna pa čak i na imunološki sistem.
Prilikom pranja posteljine, dugo se vjerovalo da je trebate oprati na 60 stepeni na dužem ciklusu kako biste bili sigurni da su sve bakterije, znoj i ćelije kože uklonjene, međutim, stručnjaci kažu da ona može biti i niža.
Spavanje u svježe opranoj posteljini mnogima predstavlja zadovoljstvo, a korištenje jednog proizvoda prilikom prvog pranja može im pomoći da budu što mekše i duže zadrže prvobitnu teksturu.
S obzirom na to da se itekako znojimo tokom ljetnih vrućina, pored redovnog tuširanja i presvlačenja, ne biste trebali zaboraviti mijenjati posteljinu.
Bijele tkanine poput čaršafa i posteljine zbog nakupljanja znoja tokom vrućih ljetnih noći mogu postati zamrljane te možete primijetiti žute fleke. Međutim, umjesto izbjeljivača za njihovo skidanje možete koristi čistač iz kućne radinosti.
Kvalitetno pranje posteljine je jedan od koraka na koje biste trebali obratiti pažnju kako biste spriječili širenje bakterija.
Mnogima je jedan od najljepših osjećaja leći u krevet sa svježe opranom, čistom i mirisnom posteljinom, no važno je znati i kako pravilno je prati kako se ne bi oštetila i da bi što duže izgledala kao nova.
Često se kaže da ujutro, nakon buđenja, odmah treba pospremiti krevet i da je to jedna od pozitvnih navika koje imaju vrijedni ljudi. Međutim, sudeći prema posljednjim istraživanjima, to i nije baš tako.
Početkom jeseni i dolaskom hladnijeg vremena krenulo je i vrijeme za mijenjanje posteljine iz laganih plahti u malo deblje pokrivače.