Riješite ovaj problem što prije: Znakovi koji ukazuju da imate ovisnost o šećeru
Šećer ne samo da dodaje kilograme vašem tijelu, već istraživanja pokazuju da povećava rizik od kardiovaskularnih bolesti i dijabetesa tipa 2.
Šećer ne samo da dodaje kilograme vašem tijelu, već istraživanja pokazuju da povećava rizik od kardiovaskularnih bolesti i dijabetesa tipa 2.
U Facebook grupi Retroteka podijeljena je fotografija zanimljivog predmeta koji se svojevremeno mogao pronaći u kuhinjama domaćinstva, a sad se može pronaći tek u muzejima.
Iako je skoro nemoguće eliminirati sav šećer iz prehrane, kad smanjite njegov unos, možete uočiti simptome poput umora, promjena raspoloženja i glavobolje.
Mnogi ljudi uživaju u desertu nakon obroka, no večernje uživanje u slatkišima može potaknuti vašu želju za dodatnim količinama šećera prije spavanja.
Udubljivanje u zamršen odnos između šećera u krvi i debljanja otkriva vezu na koju često utječu neočekivani izbori u ishrani.
Slatka hrana nema najbolju reputaciju: od zaslađenih gaziranih pića do slatkiša i deserta, svi smo vjerovatno iskusili posljedice konzumiranja previše šećera i pokušaja da napravimo pozitivnu promjenu kako bismo smanjili unos.
Obraćanje pozornosti na unos šećera pametan je potez kada pokušavate smršati, ali ispravno dodavanje šećera nije uvijek jednostavno jer neke od strategija za koje mislite da bi mogle biti korisne zapravo bi mogle otežati postizanje vaših ciljeva.
Obilan doručak umjesto obilne večere može spriječiti gojaznost i povišen nivo šećera u krvi, rezultati su nedavno završenog istraživanja "The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism".
Svi vole slatkiše, a uživanje u poslasticama sigurno može učiniti vaš život mnogo ljepšim. Iako je umjerena konzumacija uredu, prevelika konzumacija šećera potencijalno može dovesti do nekih zdravstvenih komplikacija.
Rafinisani šećer smatra se jednom od najštetnijih proizvoda, a možemo ga pronaći u brojnim proizvodima kao što su slatkiši, žitarice, voćni jogurti, ali i u raznim slanim umacima i preljevima.