Virus gripe s "potencijalom pandemije" pronađen u Kini kod svinja
Novi soj virusa koji ima potencijal da postane pandemija pronađen je u Kini.
Novi soj virusa koji ima potencijal da postane pandemija pronađen je u Kini.
U informacioni sistem Općine Centar je u subotu, 6. juna ušao virus koji je napravio problem prilikom izdavanja dokumenata. Na sanaciji se radi svaki dan, a u narednih dva dana očekuje se da bi problem mogao biti riješen.
Korištenjem novih vrsta materijala ili onih koji su zapostavljeni, ljudi bi mogli stvarati površine koje ubijaju mikrobe, što bi doprinijelo zaustavljanju infekcija prije nego uopće dospiju do ljudi.
Argentina je produžila karantin do 7. juna kako bi se zaustavilo širenje koronavirusa, navodi se u saopćenju predsjednika Alberta Fernandeza.
Video iz Japana koji pokazuje kako se virusi šire u restoranima kada je zaražena samo jedna osoba, postao je viralan.
Ljeto neće ubiti koronavirus, složni su autori nove studije u Kanadi. U jeku pandemije koronavirusa naučnici promatraju karakteristike ovog virusa iz svakog mogućeg ugla.
Naučnik Ivan Đikić s Univerziteta Goethe u Frankfurtu s kolegama je na uvid javnosti dao istraživanje moguće dvostruke terapije protiv COVID-19.
Hendrik Streeck je profesor virologije i direktor Instituta za virologiju i istraživanje HIV-a na Univerzitetu Bonn. On tvrdi da nije dokazano prenošenje virusa u marketima, restoranima ili frizerskim salonima, već da se zaraza najčešće prenosila na većim zajedničkim okupljanjima ljudi.
Dok se u svijetu traga za lijekom ili vakcinom za koronavirus usljed globalne epidemije današnjice, prije više od 40 godina svijetom je harao najsmrtonosniji virus, a od njega nije bio pošteđen ni prostor bivše Jugoslavije.
Kako se novi koronavirus koji uzrokuje bolest Covid-19 širi našom planetom, a broj oboljelih premašuje 339.000, dezinformacije se šire gotovo jednako brzo. Jedan mit je i da su ovaj virus, nazvan SARS-CoV-2, napravili naučnici te da je pobjegao iz laboratorije u Wuhanu u Kini, gdje je počela epidemija.