Šta jesti kad vas muče bolovi u želucu? Ove namirnice mogu pomoći
Nekoliko kućnih lijekova može pomoći u rješavanju bolova u želucu i abdomenu, poput ispijanja vode ili konzumiranja sode bikarbone, đumbira ili smokvi.
Nekoliko kućnih lijekova može pomoći u rješavanju bolova u želucu i abdomenu, poput ispijanja vode ili konzumiranja sode bikarbone, đumbira ili smokvi.
Ukoliko nemate dovoljno vremena ili niste tip osobe koja redovno doručkuje uobičajeno je da pijete kafu na prazan želudac. Dobra stvar je da kafa na prazan želudac nije nužno loša za vas, a vaš želudac se može prilagoditi i zaštititi.
Želučana viroza, poznata i kao gastroenteritis, često pogađa djecu i može izazvati niz neugodnih simptoma. Ova bolest se najčešće manifestuje mučninom, povraćanjem, proljevom i grčevima u stomaku.
Bolovi u želucu mogu biti uzrokovani brojnim faktorima, a među njima su: nadutost, probavne smetnje, stres itd. Dobra vijest je ta da vam jedna vježba može pomoći da se osjećate bolje.
Ukoliko osjećate bol u stomaku nakon obroka, uzrok može biti jedan od sedam razloga.
Postoje različita mišljenja i obrazloženja zašto treba ili ne treba raditi kardio na prazan želudac. To se često odnosi na ljude koji se probude i vježbaju prije doručka.
Farmaceutske kompanije s tržišta naše zemlje i dalje povlače lijekove za želudac s aktivnom supstancom ranitidin, dok Evropska agencija provodi detaljne analize lijeka u kojem su pronađene supstance koje bi mogle uzrokovati rak.
Nakon što je iz apoteka u Bosni i Hercegovini počelo povlačenje lijekova koji sadrže ranitidin jer je u njihovom sastavu pronađena supstanca koja bi mogla uzrokovati rak, još nisu dostupne informacije o potencijalnim opasnostima za ljude koji su bili dugogodišnji korisnici ovih lijekova.
U lijekovima koji sadrže ranitidin, a koji se konzumiraju kod mučnina i želučanih tegoba, pronađena je supstanca koja bi mogla uzrokovati rak, saznaje Klix.ba iz Agencije za lijekove Bosne i Hercegovine.
Osim zdravstvenih koristi koje može donijeti operacija želuca za mršavljenje, nova studija pokazuje da bi ona mogla poboljšati i seksualni život pacijenta. Dodatno ohrabruje činjenica da bi to poboljšanje moglo biti trajno, prenosi Health24.